Elon Musk pokazał jak wygląda skafander kosmiczny SpaceX. To nie koncept - kombinezon już działa

Kamil Mizera
Może rakieta Falcon Heavy jeszcze nie została przetestowana. Może potrzebna będzie nowa kapsuła marsjańska. Ale przynajmniej jedno jest pewne: astronauci Muska będą mieli naprawdę "kosmiczne" skafandry.

Na swoim Instagramie Elon Musk pokazał zdjęcie kombinezonu kosmicznego, w który prawdopodobnie zostanie wyposażona załoga Dragon Capsule. Co ważne, skafander nie jest tylko koncepcją, ale rzeczywiście istnieje, został przetestowany i jest gotowy do użytku.

Na razie Musk nie zdradził zbyt wielu detali związanych z kombinezonem. Ma to nastąpić za kilka dni. Jednak wiadomo, że skafander nie będzie przeznaczony do kosmicznych spacerów, a będzie stanowił zabezpieczenie astronautów na wypadek nagłej dekompresji kapsuły w przestrzeni kosmicznej. Jest on bowiem tak naprawdę kombinezonem ciśnieniowym, a nie pełnym skafandrem kosmicznym. 

 

Przygotowane przez SpaceX kombinezony mają być używane przez astronautów NASA w komercyjnych lotach przewożących ludzi na i z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Na razie nie wiadomo, kiedy po raz pierwszy zobaczymy astronautów w skafandrach od Muska.

Jedno jest pewne, będą wyglądać jak żywcem wyjęci z filmów science-fiction.

Więcej o: