Ta marka budzi sentyment. Palm wraca na rynek za sprawą właściciela marki BlackBerry

Robert Kędzierski
Palm, legendarny producent komputerów przenośnych, może w przyszłym roku powrócić na rynek.

TCL, właściciel marek BlackBerry i Alcatel, który od 2011 roku ma też w portfolio Palma, zapowiada, że legendarna marka powróci. W przyszłym roku zobaczymy prawdopodobnie smartfon sygnowany charakterystycznym logo. 

Jak wyjaśnia The Next Web urządzenie nie będzie najpewniej działać pod kontrolą systemu PalmOS. Po pierwsze jego zastosowanie we współczesnym smartfonie wydaje się już raczej niemożliwe. Po drugie sam system, w odróżnieniu od marki, przeszedł w ręce LG. Dlatego też Palm będzie najprawdopodobniej kontrolowany przez Androida. 

Marka, od której wzięło się określenie "palmtop" - rodzaj komputerów przenośnych, nieco bardziej zaawansowany od PocketPC, ma przyciągnąć użytkowników nieco starszych. Innych, niż biznesowi - dla tych ofertą mają być rozwiązania BlackBerry. 

Czytaj też: Smartfony mają problem z wirusami. 400% więcej "zakażeń". 

Czy nowy Palm będzie urządzeniem, który nawiązuje do swojej tradycji wyłącznie poprzez logo i  nazwę? Przywrócona do życia Nokia jest dowodem na to, że to możliwy model biznesowy. Telefony z logotypem fińskiego giganta nie mają bowiem w zasadzie nic wspólnego ani z telefonami z legendarnym Series 40, ani autorskimi rozwiązaniami wprowadzanymi za czasów partnerstwa z Microsoftem. 

Więcej o:
Komentarze (5)
Palm wróci na rynek za sprawą właściciela marki BlackBerry
Zaloguj się
 • freewma

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Kędzierski, każda kolejna wypluta przez pana informacja razi haniebnym lenistwem i niekompetencją. Aż dziw bierze, że jeszcze pana nie wylali z pracy. Spółka TCL nie jest i nigdy nie była właścicielem marki BlackBerry. Jest tylko głównym licencjobiorcą znaku towarowego, obok kilku innych. A spółka BlackBerry Mobile jest cały czas w rękach Kanadyjczyków. Proszę się dokształcić w zakresie rynku, o którym pan pisze, bo sieje pan dezinformację.

 • palaczpalacz

  Oceniono 2 razy 0

  "Marka, od której wzięło się określenie "palmtop" - rodzaj komputerów przenośnych"

  Ratunku! kto to pisze!

  Palm to w języku Szekspira po prostu wewnętrzna część dłoni i stąd bez żadnych wątpliwości nazwę zaczerpnęła marka Palm. Palmtop natomiast nie wzięło się od marki Palm, lecz po prostu oznacza "na dłoni".

  Za chwilę dowiemy się że jabłko zapożyczyło swą nazwę od znanego producenta komputerów osobistych i smartfonów a system operacyjny firmowany przez google użyczył nazwy mechanicznym bohaterom luteratury i kina science fiction...

 • honda80

  0

  Najwyzszy czas zmienic bank,staje sie to coraz bardziej irytujące że w Mbanku mają bezpieczenstwo swoich klientów!

 • niezalany

  Oceniono 1 raz -1

  dominacja androida jest zatrważająca, windows przy nim to już mały pikuś...

 • blablick

  Oceniono 1 raz -1

  2700mAh? Po roku czasu nie wytrzyma 6 godzin na plaży. O włączonym Blootku nie wspomnę.
  Fan marki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX