Ta marka budzi sentyment. Palm wraca na rynek za sprawą właściciela marki BlackBerry

Robert Kędzierski
Palm, legendarny producent komputerów przenośnych, może w przyszłym roku powrócić na rynek.

TCL, właściciel marek BlackBerry i Alcatel, który od 2011 roku ma też w portfolio Palma, zapowiada, że legendarna marka powróci. W przyszłym roku zobaczymy prawdopodobnie smartfon sygnowany charakterystycznym logo. 

Jak wyjaśnia The Next Web urządzenie nie będzie najpewniej działać pod kontrolą systemu PalmOS. Po pierwsze jego zastosowanie we współczesnym smartfonie wydaje się już raczej niemożliwe. Po drugie sam system, w odróżnieniu od marki, przeszedł w ręce LG. Dlatego też Palm będzie najprawdopodobniej kontrolowany przez Androida

Marka, od której wzięło się określenie "palmtop" - rodzaj komputerów przenośnych, nieco bardziej zaawansowany od PocketPC, ma przyciągnąć użytkowników nieco starszych. Innych, niż biznesowi - dla tych ofertą mają być rozwiązania BlackBerry. 

Czytaj też: Smartfony mają problem z wirusami. 400% więcej "zakażeń". 

Czy nowy Palm będzie urządzeniem, który nawiązuje do swojej tradycji wyłącznie poprzez logo i  nazwę? Przywrócona do życia Nokia jest dowodem na to, że to możliwy model biznesowy. Telefony z logotypem fińskiego giganta nie mają bowiem w zasadzie nic wspólnego ani z telefonami z legendarnym Series 40, ani autorskimi rozwiązaniami wprowadzanymi za czasów partnerstwa z Microsoftem.