Windows 10 Fall Creators Update trafi do użytkowników w październiku. Nie do wszystkich

Robert Kędzierski
Według nieoficjalnych informacji Microsoft zaprezentuje ważną aktualizację systemu Windows 10 w połowie października. Spora rzesza użytkowników nie ma jednak najmniejszych powodów do zadowolenia.

Przypadkowa publikacja Lenovo zdradziła prawdopodobnie datę publikacji najnowszej wersji Windows 10. Fall Creators Update może trafić do użytkowników 17 października

Jak wyjaśnia Engadget, jesienna aktualizacja wprowadza szereg istotnych funkcji. Wśród nich znajduje się rozpoznawanie pisma ręcznego, ulepszone narzędzia do zwalczania złośliwego oprogramowania, a także aplikacje związane ze AI.

Ze zmian bardziej praktycznych dla użytkownika wymienić należy ułatwione korzystanie z plików zapisanych w chmurze. Zarządzanie nimi ma być znacznie łatwiejsze. 

Nie bez znaczenia jest też zmodyfikowanie szaty graficznej. Fluent Design sprawi, że Windows będzie wreszcie w stanie konkurować pod względem interfejsu z OS X.

 

Nowa wersja Windows nie dla każdego

Aktualizacja Windows nie trafi do wszystkich użytkowników, którzy przesiedli się kiedyś na "dziesiątkę". Microsoft postanowił bowiem zakończyć wsparcie dla części maszyn opartych na budżetowych procesorach. Właściciele urządzeń m.in. z układami Z2760, Z2520, Z2560 i Z2580 przy próbie pobrania bieżącej aktualizacji Windows 10 zobaczą komunikat o braku kompatybilności. 

Czytaj też: Dwie dekady temu internet wydawał się złym pomysłem. Bardzo złym. 

Według mnie jedną z najbardziej interesujących zmian w Windows 10 jest właśnie ulepszenie interfejsu. Microsoft ma szansę udowodnić, że jego system jest w stanie nadążyć za zmianami, które wymusza coraz większa popularność smartfonów. 

***

Introducing Windows 10 - The future starts now

Więcej o:
Komentarze (38)
Windows 10 Fall Creators Update trafi do użytkowników w październiku
Zaloguj się
 • Andrzej Duxa

  Oceniono 19 razy 11

  niech ta firma ograniczy sie tylko do usuwania - w minimalnie koniecznym zakresie - błędów a inne "poprawki" i "ulepszenia" ograniczy do zera - uzytkownicy beda szczesliwi

 • dupajasi0

  Oceniono 8 razy 8

  Ciekawy jestem czy w końcu naprawią wyszukiwanie plików. Bo teraz 10ka, jeśli szuka się pliku po nazwie i wyszukiwany ciąg znaków pliku jest po znaku "-", nic nie znajduje. A komp obok z Windows 7 nie ma z tym żadnych problemów. ;-)

 • acoristis

  Oceniono 18 razy 6

  Przepraszam za brzydkie słowa ale Windows 10 to największe goovvno jakie można było stworzyć. Niestety mój kupiony już był z W10, klnę na niego każdego dnia. Niczego gorszego chyba nie mogli wymyślić.

 • stach_79

  Oceniono 4 razy 4

  A ja mam tylko jedno grzeczne pytanie - Kiedy polska cortana???

 • nuydones

  Oceniono 4 razy 4

  komp 1: wiesza się dość często po migracji win 8 do win 10, blue screen, komp 2: win10 pro sporadyczne bluescreeny ot tak nie wiadomo czemu, podsumowując nie za to się płaci pieniądze aby użytkownicy mieli niestabilny system !

 • borman60

  Oceniono 3 razy 3

  Aktualizuje się do 99% i wycofuje zmiany bardzo długo .Pani z Microsoftu powiedziała ,że mój Samsung nie ma wszystkich wtyczek i muszę wrócić do 7 mki .

 • bruke

  Oceniono 5 razy 3

  Najlepiej aktualizować późnym wieczorem, aby przy komputerze czuwać do rana. Czasami zalewa mnie, bo akurat wychodzę z domu, a tu komunikat "Nie wyłączaj komputera..."Po aktualizacji 1703 straciłem dostęp do partycji z systemem, którego w ogóle nie widać i nie da się już przywrócić różnymi sposobami, a w tych sprawach trochę się znam. Będzie trzeba system postawić od nowa I CIEKAWE, CZY TO SIĘ UDA.

 • tedek1

  Oceniono 2 razy 2

  Po 1ej dużej aktualizacji Win10 przestało działać rozpoznawanie twarzy przy logowaniu, po kolejnej siadł One Key Recovery Lenovo którego nie można zaktualizować bo nie można usunąć aktualizowane wersji. Zamiast face liftingu oczekuje jednej podstawowej funkcji która była w Win XP - mozliwosc tworzenia folderow w menu start

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX