IFA 2017: Sony pokazało konkurenta dla AirPods - całkowicie bezprzewodowe słuchawki WF-1000X

Kamil Mizera, Berlin
Podczas berlińskich targów elektroniki IFA, Sony pokazało, że w jego DNA drzemie przede wszystkim dźwięk. A zrobiło to z pomocą nowej linii słuchawek z serii 1000X.

Sony zaprezentowało 3 modele słuchawek. Duże, z pałąkiem na głowę: WH-1000XM2, mniejsze, z pałąkiem na szyję: WI-1000X oraz całkowicie bezprzewodowe WF-1000X.

Wszystkie modele są wyposażone w aktywny system niwelowania dźwięków otoczenia i szumów. Sony wprowadziło również nową funkcję Adaptive Sound Control, która ma wykrywać aktywność użytkownika i dopasowywać do niej poziom wyciszenia.

Sony WI-1000XSony WI-1000X KM

Sony WH-1000XM2Sony WH-1000XM2 KM

Wśród trzech zaprezentowanych modeli najciekawiej prezentują się słuchawki WF-1000X, które stanowią bezpośrednią odpowiedź firmy na AirPodsy od Apple.

To bezprzewodowe słuchawki, wyposażone w technologię aktywnego wytłumienia. Z telefonem łączą się przez Bluetooth, a ładują się za pomocą specjalnego pudełka, w którym możemy je przechowywać. Słuchawki ładują się do pełna w niecałą godzinę.

Sony WF-1000XSony WF-1000X KM

Oprócz swego głównego przeznaczenia, a więc serwowania nam muzyki, pozwalają również na odbieranie rozmów telefonicznych i są kompatybilne z Google Now i Siri.

Do ich obsługi (oraz swoich innych słuchawek bezprzewodowych) Sony przygotowało specjalną aplikację, za pomocą której można kontrolować część funkcji słuchawek.

Słuchawki sprawiają wrażenie dobrze wykonanych. Są lekkie, więc nawet dłuższe ich noszenie nie powinno być problemem. Dobrze i stabilnie leżą w uszach. Serwują dość niezły dźwięk, ale ze względu na wymiary nie są wyposażone w technologię Hi-Res.

Sony WF-1000XSony WF-1000X KM

WF-1000X wydają się dość ciekawą alternatywą dla AirPods i interesującym wyborem dla ludzi poszukujących pełnej mobilności i minimalizmu. O ile oczywiście macie do wydania 220 euro. Czy warto je kupić? Wkrótce na Next.gazeta.pl znajdziecie naszą recenzję tych słuchawek, w której postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Jesteśmy na największych europejskich targach elektroniki użytkowej. Wszystkie relacje, zdjęcia i inne materiały z IFA 2017 w Berlinie znajdziecie TUTAJ 

Więcej o: