IFA 2017: Acer Swift 5. Kiedy wziąłem tego ultrabooka do ręki myślałem, że to atrapa. Taki jest lekki

Kiedy pierwszy raz wziąłem go do ręki sądziłem, że ktoś robi mnie w balona. Najnowszy ultrabook Acer Swift 5 waży nieco ponad 900 gramów, a mimo to ma być wytrzymały. W środku również nie ma miejsca na kompromisy.

Jak informują przedstawiciele producenta tak niską wagę (0,97 kg) udało się osiągnąć za sprawą obudowy wykonanej ze stopów magnezu i litu. Dodatkowo wzmocniono ją w miejscach oparcia dla nadgarstków, aby sprostała trudom codziennego użytkowania. Trzymając sprzęt w ręku ma się wrażenie, że w środku musi być zupełnie pusty. Nie jest w końcu najmniejszy.

Komputer pracuje pod kontrolą procesorów Intel Core ósmej generacji (Kaby Lake) i może się pochwalić 8-godzinnym czasem pracy na baterii. Dotykowy ekran IPS LCD oferuje rozdzielczość Full HD. Mimo smukłej obudowy możemy liczyć na całkiem dużo portów do podłączenia dodatkowych akcesoriów (2 x USB 3.0, HDMI oraz USB typu C). W roli platformy systemowej oczywiście najnowszy Windows 10.

 

Ceny ultralekkiego i ultramocnego ultrabooka Acer Swift 5 będą się niestety zaczynać dość wysoko, bowiem od poziomu 1099 euro na terenie Europy. Sprzęt trafi do sprzedaży dopiero w grudniu.

Jesteśmy na największych europejskich targach elektroniki użytkowej. Wszystkie relacje, zdjęcia i inne materiały z IFA 2017 w Berlinie znajdziecie TUTAJ

Więcej o: