Facebook Messenger nadal rośnie. Z tego komunikatora korzysta już 1,3 mld ludzi na całym świecie

Kolejne 100 milionów użytkowników przybyło najpopularniejszemu z komunikatorów internetowych na świecie w ciągu zaledwie kilku miesięcy. Co ciekawe tyle samo ludzi korzysta również z WhatsAppa, drugiego komunikatora należącego do Facebooka.

Magiczna bariera miliarda aktywnych użytkowników miesięcznie została przekroczona w lipcu ubiegłego roku. Ekipa odpowiedzialna za oba komunikatory należące do Facebooka (Messenger i WhatsApp) myśli o coraz lepszej monetyzacji tak potężnej grupy odbiorców.

Nowe maski, filtry, gry, reakcje - nie wszystkim podoba się kierunek, w którym zmierza komunikator i jak niedawno informowaliśmy, liczba pobrań odchudzonej wersji Facebook Messengera przekroczyła już poziom 50 mln. Do Messengera Lite również zaczyna docierać wiatr zmian i nowości.

Dla porównania skupiony na zdjęciach i wideo Instagram (notabene również w rękach Marka Zuckerberga) ma 700 mln aktywnych użytkowników miesięcznie, z których 200 mln każdego dnia korzysta z funkcji Relacji. Konkurencyjny Snapchat może się pochwalić ‘zaledwie’ 166 mln aktywnych użytkowników dziennie.

Czytaj też: Teraz pracę znajdziesz nawet na Messengerze. Polski startup stworzył specjalnego bota

To bynajmniej nie koniec potencjału do wzrostu. Warto pamiętać, że sam Facebook ma już niemal 2 mld aktywnych użytkowników każdego miesiąca.

Magazyn Porażka: Media kreują wyspy szczęśliwości, które dla wielu są po prostu nieosiągalne [NEXT TIME]

Więcej o: