Elektryczne Porsche mission E w sprzedaży od 2019. Ma zagrozić Tesli. Cena warta uwagi

Robert Kędzierski
Porsche potwierdza, że kończy prace nad swoim elektrycznym samochodem i wkrótce zaoferuje jego sprzedaż. To może być łatwiej dostępny na naszym rynku odpowiednik Tesli.

Samochody elektryczne od lat rozpalają wyobraźnię, a ich ikoną stała się Tesla - amerykańska marka należąca do Elona Muska. Wkrótce jednak europejscy kierowcy będą mogli skorzystać z kuszącej alternatywy. Legendarna marka Porsche ogłosiła bowiem, że kończy rozpoczęte w 2015 roku prace nad swoim elektrycznym samochodem. Misssion E ma być dostępny w sprzedaży od 2019 roku. 

Cena samochodu wygląda dość kusząco - ma wynieść równowartość 85 tys. dol. czyli ok. 300 tys. zł. Pojazd będzie więc konkurować z Teslą model X i S. 

Porsche Mission E będzie wyposażone w dwa silniki elektryczne dostarczające 600 KM maksymalnej mocy. Napęd będzie przekazywany na obie osie, a sprint do setki zajmie w tym modelu mniej niż trzy sekundy. Prędkość maksymalna to 250 km/h, a maksymalny zasięg na akumulatorach to 482 km. Inżynierowie Porsche pracują nad systemem szybkiego ładowania, które umożliwi uzyskanie 80 proc. zasięgu już po 15 minutach. Pojazd ma rozpędzać się do "setki" w ok. 3.5 sek. 

Czytaj też: Testujemy Porsche Cayenne S. W ekstremalnych warunkach. 

Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek samochodów, kojarzona z wyjątkową estetyką, luksusem i unikalnym stylem życia.

***

Więcej o: