UPC Polska nowym operatorem wirtualnym. Będzie świadczyło usługi mobilne dzięki umowie z Play

Za sprawą podpisanej właśnie umowy między UPC Polska i Play, popularny operator sieci kablowej będzie mógł zaoferować swoim klientom dodatkowe usługi mobilne.

UPC Polska będzie mieć hurtowy dostęp do usług telekomunikacyjnych Play i w ten sposób stanie się kolejnym w Polsce operatorem wirtualnym (MVNO - Mobile Virtual Network Operator). Jak podkreśla w oficjalnym oświadczeniu Jorgen Bang-Jensen, prezes Play, podpisana właśnie umowa jest zgodna ze strategią firmy dotyczącą docierania do nowych segmentów na rynku.

W kraju funkcjonuje już całkiem spora grupa operatorów wirtualnych i praktycznie każdy z czwórki dużych operatorów komórkowych udostępnia swoją infrastrukturę komunikacyjną na potrzeby MVNO. Przy okazji warto przypomnieć, że spółka Play Communications będąca właścicielem 100 proc. udziałów w P4 (Play), stosunkowo niedawno zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Czytaj też: "Szaleństwa nie było", słaby debiut Play na warszawskiej giełdzie. W trakcie sesji spadki nawet o 5 proc.

Jak czytamy w komunikacie prasowym fioletowego operatora, Play pozostaje preferowanym partnerem dla MVNO w Polsce. W międzyczasie Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów rozpatruje wniosek UPC Polska o fuzję z innym operatorem kablowym - Multimedia Polska. Obie firmy ogłosiły chęć połączenia w październiku ubiegłego roku.

"Nigdy o tej porze nie było tej wielkości nadwyżki". M. Morawiecki chwali się realizacją budżetu