To może być miażdżąca odpowiedź Samsunga na iPhone'a X. Galaxy X zapowiada się na przełom

Robert Kędzierski
Ledwie opadły emocje po premierze przełomowego iPhone'a X, a na horyzoncie pojawia się urządzenie, które może zdefiniować rynek smartfonów na nowo. W nieoficjalnych przeciekach pojawiła się właśnie nazwa "Galaxy X".

Być może Samsung już w przyszłym roku wyjmie asa z rękawa, który zdefiniuje na nowo rynek smartfonów. Po premierze przełomowego - z pewnością dla Apple - iPhone'a X przyszedł być może czas na kolejną odsłonę w wyścigu o tytuł największego innowatora. 

Według holenderskiego  Let’s Go Digital koreański gigant pracuje nad urządzeniem o nazwie "Galaxy X". Bazując na numerze referencyjnym, który się przy nim pojawia możemy przypuszczać, że chodzi o smartfon ze zginanym ekranem. Model SM-G888N0 przewijał się bowiem we wcześniejszych doniesieniach jako urządzenie tego typu. 

embed

Nadanie mu nazwy "Galaxy X", chociażby miało charakter wyłącznie roboczy, świadczy o tym, że koreański gigant chce uchodzić za wyznaczającego trendy innowatora. O tym, że po niemal pięciu latach od pierwszych doniesień w końcu zobaczymy smartfon ze zginanym ekranem świadczy jeszcze kilka faktów. Po pierwsze DJ Koh, szef działu mobilnego Samsunga, komentując premierę Galaxy S8 zapowiedział możliwość pojawienia się takiego urządzenia. Po drugie najnowsze flagowce Samsunga sprzedają się świetnie - BGR wylicza, że S8 w niektórych regionach sprzedał się niemal dwa razy lepiej od S7. Ostatecznie Galaxy X miałby uzyskać odpowiednie certyfikaty, co świadczyłoby o tym, że premiera urządzenia faktycznie może mieć miejsce. 

Czytaj też: Smartfony przyszłości? Wiemy jak będą wyglądać. 

Premiera smartfonu z elastycznym ekranem była już zapowiadana kilka razy. Dlatego i te doniesienia należy traktować z dystansem. Jest jednak szansa na to, że w przyszłym roku rynek smartfonów i tabletów się zmieni. 

***

iPad Pro vs Surface Pro 4

Więcej o: