Opera 48 z unikalnymi funkcjami. Szybki dostęp do konwertera jednostek, walut i stref czasowych

Czegoś podobnego póki co w Firefoksie, Chrome oraz Edge raczej nie znajdziecie. Najnowsza wersja przeglądarki internetowej Opera oznaczona numerem 48 daje użytkownikom błyskawiczny dostęp do trzech przydatnych konwerterów (jednostek, walut i stref czasowych).

W poprzedniej wersji przeglądarki internetowej Opera mogliśmy korzystać już z wygodnego przelicznika walut. Po zaznaczeniu na stronie WWW fragmentu tekstu z ceną w obcej walucie niewielkie wyskakujące powyżej okienko natychmiast wyświetla kwotę po przeliczeniu na wartość lokalną.

Teraz postanowiono uzupełnić zestaw konwerterów dodając do nich przelicznik jednostek (16) oraz stref czasowych (14). Opera 48 jest w stanie przeliczać 32 waluty, podając ceny również w złotówkach.

 

Zasada działania jest w zasadzie taka sama. Wystarczy zaznaczyć fragment tekstu z jednostkami imperialnymi w treści strony, a po chwili wyskakujące okienko pokaże nam ich odpowiednik metryczny. Przelicznik działa również w drugą stronę.

Czytaj też: Słuchacie Spotify przez Safari? No to już sobie nie posłuchacie. Potrzebna aplikacja albo inna przeglądarka

W ramach nowości jakie wprowadza Opera 48 znajdziemy również łatwiejsze wyszukiwanie (po zaznaczeniu tekstu), narzędzie do wykonywania zrzutów ekranowych. Dodano również import zakładek z Microsoft Edge oraz Yandex.

Magazyn Porażka: Media kreują wyspy szczęśliwości, które dla wielu są po prostu nieosiągalne [NEXT TIME]

Więcej o: