Uber wprowadza znaczące udogodnienia dla kierowców w Polsce. "Odpowiadamy na ich największe potrzeby"

W odpowiedzi na potrzeby kierowców Uber wprowadza kilka istotnych zmian na polskim rynku. Zaczynają obowiązywać od wtorku, 7 listopada. Co powiedzą na nie sami użytkownicy usługi?

Pierwsza ze zmian dotyczy udoskonalonego systemu ocen kierowców. Chodzi szczególnie o przypadki otrzymywania negatywnej oceny za czynniki, na które kierowca nie miał wpływu (przykładowo błąd nawigacji lub korki). Takie oceny nie będą brane pod uwagę w procesie ogólnej oceny danego kierowcy, aczkolwiek nadal analizowane przez zespół Ubera.

Kolejna nowość to skrócony czas oczekiwania na pasażera. Rozwiązanie testowane od kilku miesięcy w Krakowie oraz Wrocławiu nie spowodowało na szczęście negatywnego odzewu ze strony użytkowników. Aplikacja zacznie naliczać dodatkową opłatę już po 2 minutach od przyjazdu na miejsce i zakończy ją w momencie zakończenia całego przejazdu.

Zmiany dla kierowców w polskim UberzeZmiany dla kierowców w polskim Uberze fot. materiały prasowe

Skraca się także czas na bezpłatne anulowanie zamówionego w Uberze przejazdu. Dotychczas można było to zrobić w ciągu 5 minut. Po wprowadzonych dziś zmianach czas zostaje skrócony do 2 minut. W tym wypadku również testy rozwiązania przeprowadzano wcześniej w dwóch polskich miastach (Kraków i Wrocław). Zanotowano przy tym spadek liczby odwoływanych zamówień o mniej więcej 3 proc.

Czytaj też: Wielkie zmiany w Uberze. Władza Kalanicka maleje, do gry wkracza "Żelazny Bank"

Ukłonem w stronę kierowców Ubera jest powiadomienie o długim przejeździe, które pojawi się w aplikacji kierowcy jeszcze przed zaakceptowaniem trasy. Jeśli przewidywany czas dojazdu przekroczy 45 minut, kierowca będzie mógł odrzucić zlecenie, żeby lepiej zaplanować sobie czas pracy i wybrać przejazdy, które będą mu bardziej pasować ze względu na lokalizację.

Z myślą o bezpieczeństwie kierowców Uber wprowadza też w Polsce funkcję udostępniania trasy przejazdu znajomym lub rodzinie. Mogą ją włączyć w dowolnym momencie i w ten sposób dać znać o swoim położeniu i wykonywanych przejazdach.

Kierowcy Ubera w Polsce powinni docenić ostatnią z nowości, jaką jest funkcja automatycznego powiadamiania kierowcy o konieczności wprowadzenia do systemu niezbędnych dokumentów. Może to być przykładowo dowód przeprowadzonego okresowego badania technicznego czy aktualne zaświadczenie o ubezpieczeniu pojazdu.

Co łączy smartfony z chińską propagandą komunistyczną?

Więcej o: