Samsung liderem, a Apple i Huawei walczą o drugą pozycję. Ogromny wzrost notuje Xiaomi

Poznaliśmy właśnie statystyki IDC za III kwartał 2017 roku dotyczące światowego rynku smartfonów. Sprzedaż tych urządzeń w badanym okresie ponownie wzrosła.

Wszyscy producenci w tym czasie dostarczyli na rynek 373,1 mln smartfonów. To o 7,4 proc. więcej niż kwartał wcześniej i o 2,7 proc. więcej niż w III kwartale 2016 roku. IDC przewiduje, że dynamika wzrostu będzie spadać.

W ostatnim kwartale br. wzrost nie powinien przekroczyć 1 proc. Wysokie ceny tegorocznych flagowców nie zachęcają do zakupu, a użytkownicy wolą zaczekać na bardziej atrakcyjne oferty. Sytuacji nie uratuje także premiera iPhone'a X, m.in. przez bardzo ograniczoną dostępność.

Na szczycie największych producentów ponownie nie ma zaskoczenia. Liderem jest Samsung, który dostarczył 83,3 mln egzemplarzy (wzrost 9,5 proc. rok do roku) i kontroluje aż 22,3 proc. rynku. Dobrze sprzedają się smartfony z serii S, A i J, a w październiku do sklepów trafił notujący dobre wyniki Galaxy Note8.

Trzeci kwartał 2017 rokuTrzeci kwartał 2017 roku fot. IDC

O drugie miejsce w zestawieniu, podobnie jak w poprzednich miesiącach walczą dwie firmy - Huawei i Apple. Większą sprzedażą może pochwalić się druga z wymienionych.

Apple w badanym, okresie dostarczył na rynek 46,7 mln słuchawek notując 2,6 proc. wzrostu r/r. Po pietach depcze Amerykanom Huawei, który zwiększył sprzedaż o 16,1 proc. dostarczając w tym czasie 39,1 mln urządzeń.

Chińska firma ma się coraz lepiej. Jeszcze w III kwartale 2016 roku mogła pochwalić się wynikiem 33,7 mln smartfonów. Nowe iPhone'y nie sprzedają się tak rewelacyjnie jak oczekiwało Apple i już niedługo możemy doczekać się sensacyjnej zmiany na drugiej pozycji.

Tuż za podium ponownie znalazło się Oppo, które w III kwartale br. dostarczyło na rynek 30,7 mln egzemplarzy notując 19-procentowy wzrost r/r.

Najbardziej jednak rzucają się w oczy wyniki Xiaomi, które notuje rewelacyjną sprzedaż, bo aż o 102,6 proc. większą niż w analogicznym okresie minionego roku. Tym razem dostarczyło 27,6 mln smartfonów, a rok wcześniej było to "zaledwie" 13,6 mln.

Niedługo również na 4. pozycji możemy spodziewać się zmiany. Tym bardziej, że Huawei pokazał w październiku rewelacyjnego Mate'a 10 i 10 Pro.

Tym samym 5 największych producentów kontroluje już 53,6 proc. rynku smartfonów.

---

Co łączy smartfony z chińską propagandą komunistyczną?

Więcej o:
Komentarze (25)
Samsung liderem, a Apple i Huawei walczą o drugą pozycję. Jednak to Xiaomi notuje 102 proc. wzrostu
Zaloguj się
 • k.b

  Oceniono 12 razy 10

  na głównej "Mamy listę najlepiej sprzedających się smartfonów" a w artykule na ten temat ani jednego słowa. Nadal nie wiem jaki smartfon jest najlepiej się sprzedającym. Jest za to informacja o producentach sprzedających najwięcej.
  szkoda gadać

 • motyw4

  Oceniono 5 razy 3

  Ostatnio kupiłem LG. Nie jakiś wypasiony za pierdyliony PLN, ale zwykły K8 edycja 2017 - bo miał bdb stosunek parametrów do ceny :) I jak na razie działa rewelacyjnie, czego nie mogłem powiedzieć o poprzednim Samsungu. BTW: kumpel kupił sobie iPhone X i odruchowo włożył go do tylnej kieszeni spodni. Kiedy poślizgnął się na schodach , walnął dupą w kant schodka i usłyszał trzask, to modlił się, żeby to był kręgosłup :)

 • szlag_mnie_trafi

  Oceniono 2 razy 2

  A ja mam smartfona z firmy "Others" i mam gdzieś zawody "wielkiej piątki" w robieniu klientów w bambuko.

 • Oceniono 1 raz 1

  Przecież na wykresie wyraźnie widać, że pierwsze miejsce zajmuje firma "Others"!

 • grma

  Oceniono 1 raz 1

  Proponuję rewolucyjne rozwiązanie: przeczytać artykuł chociaż raz przed opublikowaniem. Może nie będzie wtedy nic w artykule o "pietach", przecinków w losowych miejscach czy sugerowania, że przez zaprezentowanie "rewelacyjnego Mate'a 10" Huawei może spaść na 4. miejsce.

 • korrping

  0

  Interes się kręci, bo pod płaszczykiem nęcących gadżetów, każdy kto tego gadżetu zapragnie staje się obiektem agresywnej reklamy, marketingu i perfidnego wykorzystywania przez firmy i koncerny reklamowe czy obce służby wywiadowcze. Po to zresztą wymyślono smartfon, po to każdy smartfon ma dwa obiektywy fotograficzne, GPS i miliony wodotrysków, z których w 90% i tak przeciętny Kowalski korzystać nie musi...

 • lech2011

  0

  i gdzie ta lista ?

 • motyw4

  0

  Przeczytane kiedyś na jakimś forum:
  "Mam firmę, która produkuje męskie pozłacane kulki analne, dilda i wibratory. W zeszłym tygodniu dostaliśmy list od prawników Apple. Okazało się, że zdążyli wcześniej opatentować drogie zabawki dla pedałów."

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX