Ekran w iPhone X najlepszy na świecie? Za ten sukces Apple może również podziękować Samsungowi

Daniel Maikowski
Eksperci z firmy DisplayMode przyjrzeli się z bliska ekranowi w nowym iPhonie X. Ich zdaniem smartfon Apple'a dysponuje obecnie najlepszym wyświetlaczem na rynku. Co ciekawe, to w części zasługa Samsunga.

Firma DisplayMode specjalizuje się w tworzeniu narzędzi do testowania i kalibrowania ekranów wszelkiej maści - od telewizorów, przez monitory, a skończywszy na bardzo drogich projektorach kinowych. Eksperci z DisplayMode bacznie przyglądają się też ekranom smartfonów i bardzo sumiennie testują wszystkie flagowe urządzenia.

Tym razem ich uwaga skupiła się na najbardziej wyczekiwanym smartfonie tego roku, czyli na iPhonie X. Werdykt okazał się jednoznaczny: nowy telefon Apple dysponuje najlepszym ekranem w historii smartfonów i otrzymał ocenę A+ (Excellent).

To, co sprawia, że iPhone X dysponuje najlepszym ekranem wśród smartfonów, to opracowana przez Apple imponująca i precyzyjna technologia kalibracji, która przekształca technologię OLED w niezwykle dokładny i wydajny wyświetlacz

- czytamy w uzasadnieniu werdyktu.

iPhone X okazał się niemal bezkonkurencyjny w kluczowych kategoriach, takich jak reprodukcja barw, jasność, kontrast, współczynnik odbicia czy kąty widzenia. DisplayMode wysoko ocenił również funkcję TrueTone oraz HDR i tryb NightShift.

appleapple screen

Gwoli ścisłości warto dodać, że wcześniej ocenę A+ otrzymał ekran Samsunga Galaxy Note 8, ale to smartfon Apple'a wyższą liczbę punktów dla poszczególnych kategorii.

Co ciekawe, w tym wypadku sukces giganta z Cupertino jest również sukcesem jej południowokoreańskiego rywala. Nie jest tajemnicą, że to oddział Samsung Display wyprodukował dla Apple ekrany do iPhone'a X. I całkiem dobrze na tym zarobił.

Z doniesień dziennika „The Wall Street Journal” wynika, że aż 110 dolarów z każdego sprzedanego iPhone’a X może trafić na konto Samsunga. Apple niemal od zawsze posiłkował się podzespołami  biznesowych partnerów. W przypadku iPhone’a X ta zależność ma być jednak większa niż kiedykolwiek.

Z szacunków Counterpoint Technology wynika, że przychody, które produkcyjne ramię Samsunga może osiągnąć ze sprzedaży podzespołów dla  iPhone’a X będą o 4 mld dolarów większe niż te osiągnięte z produkcji podzespołów dla Samsunga Galaxy S8.

Co łączy smartfony z chińską propagandą komunistyczną?

Więcej o:
Komentarze (12)
Ekran w iPhone X najlepszy na świecie? Za ten sukces Apple może również podziękować Samsungowi
Zaloguj się
 • rasta-mw

  Oceniono 5 razy 1

  najlepszy lecz z zielona kreską śmierci ;)
  oj samsung popłynie na wymianach wadliwych wyświetlaczy ;)

 • maxdoberman1

  0

  POLED od LG ma mniej żółty ekran na białym kolorze tła.

 • giovanni.naposralli

  Oceniono 4 razy 0

  co to za ekspierdzi pewnie oplaceni przez Cupertino, to nie jest ekran srapla, sraple niczego nie produkuje. Tytul ma byc "Ekrany Samsunga najlepsze na swiecie"

 • vontomke

  Oceniono 3 razy -1

  Ekran z zagiętymi krawędziami to porażka. Dobre ekrany były płaskie, pewnie Srajfon 15 będzie to miał jako mega nowość z odpowiednio wysoką ceną aby ludzie mieli poczucie że kupują najlepsze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX