Play ma o pół miliona więcej zarejestrowanych kart SIM niż Orange. Stał się "numerem jeden"

Robert Kędzierski
Właściciel sieci Play opublikował wyniki za III kwartał tego roku. Fioletowy operator ma więcej zarejestrowanych kart SIM niż Orange i stał się "numerem jeden" w kraju. Jedna pozycja w raporcie wzbudza jednak spore wątpliwości.

Poznaliśmy właśnie wyniki kolejnego operatora telefonii komórkowej. Są dość istotne, bo na rynku nastąpiło przetasowanie. Biorąc pod uwagę ilość kart SIM Play stał się operatorem numer jeden. Ma ich więcej niż Orange - 14,89. "Pomarańczowi" mają 14,35 kart - różnica wynosi więc ponad 500 tys. Udział Play w rynku wynosi dziś 29 proc. 

Czytaj też: W oparach ekologicznego absurdu. "Eko" czyli na śmietnik. 

Co symptomatyczne dla wyników wszystkich operatorów Play odnotowuje spadek dochodów pomimo wzrostu przychodów. Firma zarobiła o 50 proc. mniej niż przed rokiem - 187 mln zł przy wpływach wynoszących 1,7 mld zł (o 10 proc., tj 154 mln zł większych niż przed rokiem). 

Roaming boli operatorów

Play, niższy zysk odnotowuje ze względu na mniejsze wpływy z tytułu opłat roamingowych. Są one mniejsze o 57 mln zł. Orange także odnotował tu gorszy wynik - wpływy zmniejszyły się w tym zakresie o 73 mln zł. Zmiany nakazujące wprowadzenie darmowego roamingu zmniejszyły natomiast zyski spółek Zygmunta Solorza o 35 milionów złotych. Cyfrowy Polsat, który w ramach swojej grupy kontroluje też Telewizję Polsat i Polkomtela (Plus GSM) zarobił w ostatnim kwartale 235 mln złotych. Rok temu zysk wynosił 270 mln złotych.

Play zwiększy dystans do lidera?

Informacje o tym, że Play wyprzedził Orange są tym bardziej interesujące w świetle zawartej w lipcu umowy na użyczenie 1100 masztach należących do francuskiej sieci. Użytkownicy sieci Play będą więc mogli odczuć znaczną poprawę zasięgu. Fioletowy operator, który - uwzględniając dane za III kwartał tego roku - ma 5423 stacje bazowe.  Do 2020 chce ich posiadać 7500 nadajników i oferować usługi przede wszystkim w oparciu o własny zasięg. Współpraca z Play ma przynieść Orange w ciągu czterech lat ok. 320 mln zł.

***

Rafał Agnieszczak: Ktoś, kto zawsze jedzie po bandzie, nie wygra w biznesie [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (46)
Play ma o pół miliona więcej zarejestrowanych kart SIM niż Orange. Stał się "numerem jeden
Zaloguj się
 • jami88

  Oceniono 3 razy 3

  "Ma ich więcej niż Orange - 14,89. "Pomarańczowi" mają 14,35 kart".
  Czy 14,35 kart - to znaczy 14 całych i jedna trzecia piętnastej?

 • elzbietttta

  Oceniono 3 razy 3

  Byłam już klientem wszystkich operatorów, jedynie Play nie zarzuca mnie niepotrzbnymi usługami. Czy są najlepsi? Cóż, kryteria są różne, ale na pewno nie są tak nachalni (jak T-Mobile), ani nie są tak kręcący jak Plus.

 • makumamatata

  Oceniono 4 razy 2

  Bo Orange to złodzieje, z playem da się żyć.

 • Roman D.

  Oceniono 1 raz 1

  W Playu było ok, teraz w Plusie non stop reklamy i różne kruczki. Na infolinii zanim coś załatwisz to najpierw co wcisną pięć produktów, jak byś po to dzwonił. Ochyda. Ostatnio na gościa nakrzyczałem.

 • Marek Tropiciel

  Oceniono 1 raz 1

  sam mam zarejestrowanych kilka a korzystam z jednej,bo zmieniłem plany.

 • Adrian Jarosz

  Oceniono 7 razy 1

  Play to masakra mówię wam ich zasięg netu to porażka . Mam kartę plusie i w T-Mobile i takie same telefony w domu więc mam idealne porównanie . I powiem wam że jeżdżę z rodziną po Polsce i wszędzie Play radzi sobie miernie a zrywanie sygnału to standard kiedy przełącza się między roaming iem krajowym. Dlatego wybierzcie sobie wszystko co chcecie ale u jakiegoś operatora który ma swoje nadajniki i priorytet na swój sygnał

 • kocurek2010

  0

  Ostatnio poprawił się zasięg playa nawet na przysłowiowym 'zadupiu'odbiera w przeciwieństwie do tmobile co było dla mnie wielkim zaskoczeniem. Jest to dobra sieć i nie oszukują(w tmobile i a2 mobile za dane wyslane i te docierające mnożnik razy 2 więc cóż...)

 • dekaton

  0

  Pazerność operatorów przekracza wszelkie granice - jeśli dzwonisz np. z Polski do Niemiec, ale abonent w Niemczech nie odbierze rozmowy, to Orange i tak naliczy kwotę do zapłacenia, czyli płacimy nie za czas rozmowy, lecz za samą chęć jej przeprowadzenia.

 • roz_mak

  0

  godzinę temu dostałem sms od orange ,ze moja promocja nielimitowane rozmowy do wszystkich się kończy -opłata 10 PLN ??!!!! Ja ich zawiadamiam ,ze ich współpraca ze mną też się kończy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX