Xiaomi ogłasza koniec wsparcia dla kilku smartfonów. Sprawdź czy twój też jest na liście

Xiaomi kończy wsparcie dla 6 starszych smartfonów ze swojej oferty. Najświeższa wersja nakładki będzie ostatnią aktualizacją, jaką otrzymają.

Nakładkę Xiaomi (MIUI) można lubić lub za nią nie przepadać, trzeba jednak przyznać, że jest na bieżąco aktualizowana. Chiński producent przykłada sporo uwagi do tego, aby nawet kilkuletnie telefony pracowały na najnowszej wersji nakładki.

To coś bardzo rzadko spotykanego w świecie smartfonów za te pieniądze, dlatego Xiaomi należy się spory plus. Nie inaczej było w przypadku najświeższej wersji MIUI 9 wydanej na początku listopada.

Teraz producent ogłosił, że dla 6 starszych urządzeń będzie to ostatnia aktualizacja, jaką otrzymają. Mowa tutaj o modelach:

  • Mi 2/2S, Mi 4i
  • Redmi Note 4G
  • Redmi 2
  • Redmi 2 Prime
  • Mi Note

Wymienione telefony MIUI 9 będą dostawać etapami w grudniu tego roku i w styczniu 2018. Później nie będą już oficjalnie wspierane. Zawieszony został również program zamkniętych i otwartych beta testów.

[...] Aby zapewnić najlepszą wydajność MIUI, musimy podjąć trudną decyzję o zawieszeniu aktualizacji dla 6 urządzeń, po długiej dyskusji i rozważeniu czasu wydania urządzeń, liczby aktywnych użytkowników, wydajności sprzętu itp.

Xiaomi swoją decyzję tłumaczy m.in. niewystarczającą wydajnością. Nie ma się co dziwić. Wszystkie 6 smartfonów mają już swoje lata, przez które były regularnie aktualizowane. Większość posiadaczy wymienionych modeli i tak zapewne zdążyła już przesiąść się na coś nowszego.

---

Co łączy smartfony z chińską propagandą komunistyczną?

Więcej o: