iPhone SE 2 w drodze? Najmniejszy i najtańszy smartfon Apple może zadebiutować w pierwszej połowie przyszłego roku

Pierwszy iPhone SE, którego Apple pokazało w ubiegłym roku jest w istocie iPhonem 6S zamkniętym w obudowie iPhone'a 5. Jak donoszą właśnie Chińczycy, na jednym modelu ten eksperyment może się nie skończyć.

Powołując się na chińskie i indyjskie źródła serwis The Next Web sugeruje, że miejscem produkcji iPhone'a SE 2 stanie się miasto Bengaluru, gdzie częściowo odbywało się składanie pierwszego modelu. Przy okazji pojawiło się nieco szczegółów dotyczących spodziewanej specyfikacji technicznej.

Na pokładzie odświeżonego smarftonu Apple rzekomo ma się znaleźć procesor A10 Fusion, 2 GB pamięci RAM, dwie wersje pojemności pamięci na dane (32 GB i 128 GB), bateria 1700 mAh, a także dwa aparaty (główny 12 MP i przedni 5 MP).

Cena iPhone’a SE 2 miałaby oscylować w granicach 450 dolarów. Dla porównania za najnowszego iPhone’a X trzeba zapłacić ponad dwukrotność tej kwoty (999 dolarów). Warto przypomnieć, że pierwsza odsłona 4-calowego iPhone’a w zasadzie dorównywała pod względem osiągów ówczesnym flagowym modelom smartfonów Apple.

Czytaj też: iPhone'a X produkują uczniowie na 11-godzinnych zmianach. "Zmuszają nas". Apple: "Pracują, bo chcą"

Jeśli powyższe doniesienia ostatecznie się potwierdzą, możemy mieć do czynienia z nieco słabszym telefonem, który będzie można zaklasyfikować do kategorii budżetowych.

Co łączy iPoda z filmem "2001: Odyseja Kosmiczna"?

Więcej o: