iPhone SE 2 w drodze? Najmniejszy i najtańszy smartfon Apple może zadebiutować w pierwszej połowie przyszłego roku

Pierwszy iPhone SE, którego Apple pokazało w ubiegłym roku jest w istocie iPhonem 6S zamkniętym w obudowie iPhone'a 5. Jak donoszą właśnie Chińczycy, na jednym modelu ten eksperyment może się nie skończyć.

Powołując się na chińskie i indyjskie źródła serwis The Next Web sugeruje, że miejscem produkcji iPhone'a SE 2 stanie się miasto Bengaluru, gdzie częściowo odbywało się składanie pierwszego modelu. Przy okazji pojawiło się nieco szczegółów dotyczących spodziewanej specyfikacji technicznej.

Na pokładzie odświeżonego smarftonu Apple rzekomo ma się znaleźć procesor A10 Fusion, 2 GB pamięci RAM, dwie wersje pojemności pamięci na dane (32 GB i 128 GB), bateria 1700 mAh, a także dwa aparaty (główny 12 MP i przedni 5 MP).

Cena iPhone’a SE 2 miałaby oscylować w granicach 450 dolarów. Dla porównania za najnowszego iPhone’a X trzeba zapłacić ponad dwukrotność tej kwoty (999 dolarów). Warto przypomnieć, że pierwsza odsłona 4-calowego iPhone’a w zasadzie dorównywała pod względem osiągów ówczesnym flagowym modelom smartfonów Apple.

Czytaj też: iPhone'a X produkują uczniowie na 11-godzinnych zmianach. "Zmuszają nas". Apple: "Pracują, bo chcą"

Jeśli powyższe doniesienia ostatecznie się potwierdzą, możemy mieć do czynienia z nieco słabszym telefonem, który będzie można zaklasyfikować do kategorii budżetowych.

Co łączy iPoda z filmem "2001: Odyseja Kosmiczna"?

Więcej o:
Komentarze (20)
iPhone SE 2 może zadebiutować w pierwszej połowie przyszłego roku
Zaloguj się
 • nostradrianus

  Oceniono 1 raz 1

  A ja go kupie bo moja Nokia 620 z WP zaczyna umierać Sony mnie oszukało że wypuści jakąś Xperie mini a lubię małe telefony

 • cezar85

  Oceniono 14 razy 0

  kolejny iphone, którego nie zamierzam kupić

  powoli zaczyna mi brakować miejsca

 • azjael

  Oceniono 1 raz -1

  O! lamerski redaktorzyna mojego posta usunął, bo wykazałem braki w jego elementarnej wiedzy na temat układów cyfrowych :)

 • dejacek

  Oceniono 7 razy -1

  90% krytyków Iphona zna go tylko ze zdjęć. Żeby zrozumieć w czym jest lepszy trzeba go mieć. Kupić, ukraść, wyżebrać u rodziców. Dziwi mnie też że ci "eksperci" tak pilnie śledzą nowinki o Iphonach a w komentarzach twierdzą że ich to nie interesuje. Nie myślicie że to jakiś kompleks?

 • t.t

  Oceniono 4 razy -4

  Wygląda jak stary 4S, albo jeszcze gorzej... Tylko że 4S ma już ładnych kilka lat :)
  A cena rozśmiesza :)

 • koles_ziom

  Oceniono 8 razy -6

  Nadal wolę swoje siołmi... Przynajmniej cena odpowiadała badziewności, a i tak fajfon może mu co najwyżej czyścić obudowę..
  I do hejterów: stać mnie na dwa xy miesięcznie... Ale już miałem ten szajs i raz wyrzucenie kasy w bajoro wystarczy...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX