Oto pierwszy laptop z procesorem Qualcomm Snapdragon. Bez ładowania ma wytrzymać do 22 godzin

Przy okazji konferencji Snapdragon Technology Summit zaprezentowano pierwsze laptopy pracujące w oparciu o mobilną platformę Snapdragon 835 znaną z flagowych smartfonów. Jednym z nich jest ASUS NovaGo, hybryda pracująca pod kontrolą Windows 10 S. Szczególny podziw budzi długi czas pracy urządzenia na baterii.

Konwertowalnego laptopa ASUS NovaGo można używać w tradycyjny sposób lub w trybie tabletu. Sprzęt waży niewiele, bo raptem 1,39 kg i jest stosunkowo cienki (14,9 mm). W środku nie ma żadnego aktywnego systemu chłodzenia, zatem laptop nie będzie dokuczał hałasem wiatraczków. Sercem komputera jest dobrze znany układ Snapdragon 835 (2,6 GHz), który może korzystać z maksymalnie 8 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci flash na dane użytkownika.

 

ASUS NovaGo ma podświetlany diodami LED ekran dotykowy o przekątnej 13,3 cala i rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli). Na bokach obudowy znajdziemy dwa porty USB 3.1 typu A, HDMI, gniazdo dla kart pamięci oraz karty nanoSIM i gniazdo słuchawkowe. Pod klawiaturą znajdziemy również czytnik linii papilarnych zintegrowany z touchpadem. Jak podkreśla producent, to pierwszy laptop z modemem Snapdragon X16 LTE, zapewniającym połączenie z mobilną siecią o prędkości do 1 Gb/s.

Czytaj też: Microsoft i Qualcomm szykują rewolucję w laptopach. Kilka dni na jednym ładowaniu

Duże wrażenie robi w tym wypadku czas pracy na baterii. Litowo-polimerowy akumulator ASUS NovaGo pozwala wycisnąć nawet 22 godziny ciągłego odtwarzania wideo bez konieczności podłączania komputera do gniazdka elektrycznego. To zdecydowanie więcej, niż w przypadku tradycyjnych konstrukcji. Oczywiście na weryfikację obietnic producenta musimy poczekać do pierwszych testów, ale i tak brzmi to dość kosmicznie.

Sugerowane ceny ASUS NovaGo na szczęście nie zwalają z nóg. Za wersję z 4 GB pamięci RAM trzeba zapłacić 599 dolarów, zaś edycja z 8 GB pamięci RAM to już wydatek 799 dolarów.

Ekspres do kawy Siemens EQ.6 Plus

Więcej o: