Dostaniesz 100 MB darmowego internetu za oglądanie reklam. TVN uruchamia aplikację WebHop

Daniel Maikowski
Do sklepu Google Play trafiła właśnie aplikacja, która umożliwia darmowy dostęp do internetu. No prawie darmowy. Za bezpłatne surfowanie po sieci musimy "zapłacić" czasem, który poświęcimy na oglądanie reklam.

Aplikacja WebHop została przygotowana przez telewizję TVN. Jej testowa wersja ma umożliwić co najmniej 7,5 tys. użytkownikom na wykorzystanie do 100 MB transferu każdego dnia. W ciągu miesiąca mogą oni zyskać nawet 3 GB darmowego transferu.

Sposób działania WebHop jest dość prosty. Po uruchomieniu aplikacji automatycznie tworzy ona połączenie VPN, dzięki czemu dane przesyłane w czasie korzystania z WebHop nie obciążają naszego konta i zmniejszają pakietu otrzymanego od operatora.

Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom młodych ludzi, którzy stanowią dla nas istotną grupę odbiorców. Chcemy pomóc tym, dla których płatny transfer danych jest ograniczeniem. Dzięki naszej aplikacji mogą bezpłatnie korzystać z Internetu na prostych i przejrzystych zasadach

- podkreśla Maciej Maciejowski, członek Zarządu TVN.

Oczywiście jest jeden mały haczyk. Aby zyskać dostęp do darmowego internetu, należy poświęcić czas na obejrzenie kilku reklam, które wyświetlają się niestety dość często.

Z aplikacji WebHop mogą korzystać klienci Orange, Plusa, T-Mobile oraz Play. 

WebHopWebHop fot. Daniel Maikowski

Gra warta świeczki?

Miałem okazję testować WebHop i mam mieszane uczucia. Taki pomysł mógłby wypalić kilka lat temu, gdy każdy megabajt danych był na wagę złota. Obecnie, gdy dostajemy od operatorów pakiety rzędu 10-15 GB miesięcznie, 100 MB wydaje się śmieszną liczbą. Prędkość korzystania z sieci za pomocą WebHop również nie powala i dochodzi do 5 Mb/s. Co gorsza, reklamy wyświetlane przez aplikację bywają nieco uciążliwe.

WebHop nie jest pierwszą aplikacją, która umożliwia bezpłatne korzystanie z sieci w zamian za oglądanie reklam. Na podobnej zasadzie działa chociażby Buckshee.

Co łączy SMS-y i alfabet Morse'a?

Więcej o: