Patriotyczna inwestycja Apple. Amerykański producent technologii dla iPhone'a X dostał 390 mln dolarów

Firma Finisar odpowiedzialna za laserowe układy systemu rozpoznawania twarzy systemu FaceID w iPhonie X otrzymała właśnie spory zastrzyk gotówki od Apple z funduszu Advanced Manufacturing Fund. Gigant stawia na nowe miejsca pracy oraz innowacje spod znaku "Made in USA".

W ramach Advanced Manufacturing Fund Apple ma do wydania co najmniej miliard dolarów. Z tej sumy aż 390 mln dolarów powędrowało właśnie do producenta istotnych podzespołów systemu rozpoznawania twarzy FaceID w najnowszym iPhonie X. Za pozyskane fundusze firma zatrudni dodatkowe 500 osób i zwiększy wolumen produkcji w odświeżonej fabryce w Sherman w stanie Texas.

Finisar produkuje układy laserowe (tzw. VCSELs - vertical-cavity surface-emitting lasers) stanowiące element systemu FaceID. Wykorzystywane są również przy Animoji oraz w trybie portretowym w iPhonie X. Rozwiązania Finisar znajdą swoje zastosowanie również w innych produktach Apple - między innymi w bezprzewodowych słuchawkach AirPods. W związku z informacją notowania akcji Finisar przybrały na wartości o 30 proc.

Czytaj też: Apple pracuje nad gigantycznym iPhonem. W przyszłym roku ma zaprezentować aż trzy modele

To już druga poważna inwestycja z funduszu Advanced Manufacturing Fund. W maju Apple przyznało 200 mln dolarów producentowi szklanych powłok ochronnych do smartfonów Gorilla Glass - firmie Corning. Przy okazji gigant z Cupertino zapewnia, że dostarczy odpowiednią ilość energii ze źródeł odnawialnych do pokrycia zapotrzebowania lokalnej produkcji.

Jak przez lata zmieniał się smartphone od Apple?

Więcej o: