Elon Musk nie może się doczekać budowy elektrycznego pickupa. Obiecuje, że auto pojawi się zaraz po Modelu Y

W kwestii najbliższych nowości produktowych od Tesli możemy się z pewnością spodziewać pojazdu typu crossover - Model Y. Zaraz po nim pojawi się natomiast długo oczekiwany pickup. Tak przynajmniej twierdzi sam Elon Musk zapytany o sprawę na Twitterze.

Według informacji z połowy roku, rozpoczęcie produkcji Modelu Y zaplanowano na połowę 2019 roku. Ten kompaktowy SUV lub crossover zostanie oparty na tej samej płycie podłogowej, co budżetowy sedan Model 3.

Co ciekawe, przy okazji premiery elektrycznych ciężarówek Tesla Semi pojawiły się pierwsze szkice pickupa, jednak wtedy potraktowano je jako żart. Być może ze względu na luźne określenie, że będzie to 'pickup do przewożenia pickupów'.

Tymczasem jak zapowiedział na Twitterze sam Elon Musk, tego typu pojazd chodzi mu po głowie już od prawie 5 lat i dosłownie nie może się doczekać realizacji tego projektu. Z jakiego typu rozmiarami możemy mieć do czynienia? W dalszej części konwersacji szef Tesli ujawnił, że elektryczny pickup w swoich założeniach ma być zbliżony do Forda F150. Dopuszcza się również budowę nieco większego auta.

Czytaj też: Tesla odbiera kolejne gigantyczne zamówienie na elektryczne ciężarówki. Znana firma wyda miliony

Tymczasem w opinii dziennikarzy serwisu Electrek, Tesla Model Y zostanie pokazany światu w przyszłym roku, a jego produkcja rozpocznie się tak szybko jak w przypadku Modelu 3, zatem w ciągu 18 - 24 miesięcy od samej premiery.

Bizsylwetka: Elon Musk - miliarder, który chce uratować świat

Więcej o: