Elon Musk nie może się doczekać budowy elektrycznego pickupa. Obiecuje, że auto pojawi się zaraz po Modelu Y

W kwestii najbliższych nowości produktowych od Tesli możemy się z pewnością spodziewać pojazdu typu crossover - Model Y. Zaraz po nim pojawi się natomiast długo oczekiwany pickup. Tak przynajmniej twierdzi sam Elon Musk zapytany o sprawę na Twitterze.

Według informacji z połowy roku, rozpoczęcie produkcji Modelu Y zaplanowano na połowę 2019 roku. Ten kompaktowy SUV lub crossover zostanie oparty na tej samej płycie podłogowej, co budżetowy sedan Model 3.

Co ciekawe, przy okazji premiery elektrycznych ciężarówek Tesla Semi pojawiły się pierwsze szkice pickupa, jednak wtedy potraktowano je jako żart. Być może ze względu na luźne określenie, że będzie to 'pickup do przewożenia pickupów'.

Tymczasem jak zapowiedział na Twitterze sam Elon Musk, tego typu pojazd chodzi mu po głowie już od prawie 5 lat i dosłownie nie może się doczekać realizacji tego projektu. Z jakiego typu rozmiarami możemy mieć do czynienia? W dalszej części konwersacji szef Tesli ujawnił, że elektryczny pickup w swoich założeniach ma być zbliżony do Forda F150. Dopuszcza się również budowę nieco większego auta.

Czytaj też: Tesla odbiera kolejne gigantyczne zamówienie na elektryczne ciężarówki. Znana firma wyda miliony

Tymczasem w opinii dziennikarzy serwisu Electrek, Tesla Model Y zostanie pokazany światu w przyszłym roku, a jego produkcja rozpocznie się tak szybko jak w przypadku Modelu 3, zatem w ciągu 18 - 24 miesięcy od samej premiery.

Bizsylwetka: Elon Musk - miliarder, który chce uratować świat

Więcej o:
Komentarze (10)
Elon Musk nie może się doczekać budowy elektrycznego pickupa. Obiecuje, że auto pojawi się zaraz po Modelu Y
Zaloguj się
 • siekieraaxe

  0

  A siku M dzis zrobił?

 • edimerc

  0

  Codziennie MUSI byc Musk i Lewandowska. Zmieńcie te zgrane płyty.

 • sselrats

  Oceniono 2 razy 0

  Gimbusy, uwaga: Roadster 2 jest inny od istniejacego juz Roadstera. Trzecie zdjecie zle podpisane.

 • jack_flash

  Oceniono 3 razy -1

  „...produkcja rozpocznie się tak szybko jak w przypadku Modelu 3, zatem w ciągu 18 - 24 miesięcy od samej premiery...”, czyli na świętego nigdy?

 • mazzinl890

  Oceniono 11 razy -1

  "Elon Musk nie może się doczekać budowy elektrycznego pickupa" więc się z tego wszystkiego posrał w pampersa.
  Teraz TESLA robi co godzinę pół miliona dolarów strat, więc z tym pikusiem będzie pewnie robić milion.
  Poezja :)

 • japka_putina

  Oceniono 11 razy -1

  Już chyba tylko fanatyczni wyznawcy, dzieci i niektórzy dziennikarze traktują serio zapowiedzi Muska. Firma ma przed sobą najtrudniejszy rok w historii. Grozi jej brak pieniędzy na bieżące operacje, nie mówiąc o opracowywaniu (i dopracowywaniu) nowych modeli i budowie nowych fabryk. Nawet dotychczasowi optymiści, jak Adam Jonas z Morgan Stanley obniżają prognozy produkcji na przyszły rok do mniej niż 250 tysięcy WSZYSTKICH modeli razem i przesuwają moment dojścia do zysków o całe lata. Jeśli więc zaczną się sprawdzać takie prognozy, załamanie kursu akcji będzie nieuniknione, a wtedy pozyskanie nowego finansowania będzie graniczyło z cudem. Zapowiedź uruchomienia pickua w tempie, w którym próbowano uruchomić Model 3 pokazuje, że Musk nie uczy się nawet na błędach. Warto też zauważyć, że osadzenie premiery pickupa w czasie w odniesieniu do modelu Y przypomina powiedzonko "sprawą zajmę się natychmiast po moim powrocie z Radomia, do którego na razie się nie wybieram".

 • dj.80

  Oceniono 7 razy -1

  Rozumiem, że za 2 miesiące będzie już można wpłacać zaliczki ;-))).
  Tesla zrobiła świetną robotę - sprawiła, że wielkie koncerny przyspieszyły prace nad elektrykami. Ale ktoś to tam zapomniał, że produkcja 500.000 samochodów rocznie to nie to samo co produkcja 5.000. Więc może się okazać, że za 3 lata po Tesli zostaną tylko wspomnienia

 • kadykianus

  Oceniono 3 razy -3

  Oszust i hochsztapler znowu czaruje? :-)

 • c.t.k

  Oceniono 5 razy -5

  Kibicuję mu i podziwiam.Trzeba mieć jaja/elektryczne?/.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX