Falcon Heavy na nowym filmie SpaceX. Rakieta na stanowisku startowym wygląda obłędnie

SpaceX własnie pochwaliło się nowym filmem i kilkoma pięknymi zdjęciami na Twitterze. Falcon Heavy jest już ustawiony na stanowisku startowym pionowo i imponuje rozmiarami.

Do startu potężnej rakiety Falcon Heavy z przylądku Canaveral na Florydzie zostało już niewiele czasu. Nie powinno więc dziwić, że firma Elona Muska chętnie podgrzewa atmosferę prezentując kolejne materiały.

Tuż przed świętami pokazaliśmy zdjęcia rakiety, która czekała już w hangarze w kosmodromie Kennedy’ego. Wtedy również dostaliśmy potwierdzenie, że na pokładzie znajdzie się należąca do Elona Muska wiśniowa Tesla Roadster.

Prace przy Falconie Heavy nie stoją jednak w miejscu i już tydzień później rakieta została przetransportowana na stanowisko startowe i ustawiona pionowo. Teraz firma postanowiła pochwalić się nakręconym z powietrza filmem:

Rakieta na tle lagun wschodniego wybrzeża Florydy robi ogromne wrażenie. Nic dziwnego, ma aż 70 metrów wysokości, a każdy z trzech głównych modułów zawiera po 9 silników rakietowych.

Łączny ciąg rakiety można przyrównać do osiemnastu samolotów pasażerskich dalekiego zasięgu Boeing 747. To najcięższa z będących obecnie w użytku rakiet nośnych na świecie. Pod tym względem przewyższał ją jedynie Saturn V uczestniczący w słynnej księżycowej misji Apollo 11.

Wszystko wskazuje na to, że Falcon Heavy jest już niemal gotowy do startu w stronę Marsa. Elon Musk zwleka jednak z podaniem dokładnego terminu startu. Na razie wiadomo jedynie, że misja rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu.

---

Co łączy SMS-y i alfabet Morse'a?

Więcej o: