Falcon Heavy na nowym filmie SpaceX. Rakieta na stanowisku startowym wygląda obłędnie

SpaceX własnie pochwaliło się nowym filmem i kilkoma pięknymi zdjęciami na Twitterze. Falcon Heavy jest już ustawiony na stanowisku startowym pionowo i imponuje rozmiarami.

Do startu potężnej rakiety Falcon Heavy z przylądku Canaveral na Florydzie zostało już niewiele czasu. Nie powinno więc dziwić, że firma Elona Muska chętnie podgrzewa atmosferę prezentując kolejne materiały.

Tuż przed świętami pokazaliśmy zdjęcia rakiety, która czekała już w hangarze w kosmodromie Kennedy’ego. Wtedy również dostaliśmy potwierdzenie, że na pokładzie znajdzie się należąca do Elona Muska wiśniowa Tesla Roadster.

Prace przy Falconie Heavy nie stoją jednak w miejscu i już tydzień później rakieta została przetransportowana na stanowisko startowe i ustawiona pionowo. Teraz firma postanowiła pochwalić się nakręconym z powietrza filmem:

Rakieta na tle lagun wschodniego wybrzeża Florydy robi ogromne wrażenie. Nic dziwnego, ma aż 70 metrów wysokości, a każdy z trzech głównych modułów zawiera po 9 silników rakietowych.

Łączny ciąg rakiety można przyrównać do osiemnastu samolotów pasażerskich dalekiego zasięgu Boeing 747. To najcięższa z będących obecnie w użytku rakiet nośnych na świecie. Pod tym względem przewyższał ją jedynie Saturn V uczestniczący w słynnej księżycowej misji Apollo 11.

Wszystko wskazuje na to, że Falcon Heavy jest już niemal gotowy do startu w stronę Marsa. Elon Musk zwleka jednak z podaniem dokładnego terminu startu. Na razie wiadomo jedynie, że misja rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu.

---

Co łączy SMS-y i alfabet Morse'a?

Więcej o:
Komentarze (24)
SpaceX publikuje nowy film. Potężna rakieta Falcon Heavy ustawiona pionowo do startu robi wrażenie
Zaloguj się
 • lech2011

  Oceniono 6 razy 6

  Z wyjątkowym ładunkiem

  Kaczor ?

 • japka_putina

  Oceniono 5 razy 3

  Jeśli pierwszy lot się uda, to będzie naprawdę wielki sukces, a są na to szanse, bo tak naprawdę, to jest składanka elementów, które są już sprawdzone w boju. Wygląda rzeczywiście imponująca, wielkie rakiety kosmiczne już tak mają z natury.

 • lynx4

  Oceniono 2 razy 2

  A gdzie ruskie trolle, piszące, że Amerykanie latają w kosmos na ruskich rakietach?

 • radek_sziwa

  Oceniono 8 razy 2

  Next jak zwykle trzyma poziom mułu. "With more than 5 million pounds of thrust at liftoff" - Łączny ciąg rakiety wynosi milionów funtów,
  Gratulacje dla waszej ekipy specjalnej troski w "redakcji", która raz że nie zna się na absolutnie niczym, dwa że nie potrafi przetłumaczyć tekstu na poziomie podstawówki, a trzy że przed wrzuceniem tego w obieg nie potrafi przeczytać ze zrozumieniem i zrobić autokorekty.

 • Rafael Remza

  Oceniono 1 raz 1

  Brawo! Ziemia potrzebuje takich wizjonerów byśmy się na wzajem nie pozabijali

 • 0

  ... #Ⅎ ...

  "."
  .
  .
  .
  "solidność i fachowość"
  .
  .
  .
  P.S. Zdążymy zapakować się do testów? :)
  P.S. Ile czasu trwa przygotowanie i odpalenie drugiej misji która gonić będzie pierwszą tak by mogła wystartować finalna... trzecia?
  P.S. A proporcje na ciąg idealne ;) 3/9/71 ;)

  ...AℲe...

  #RÆ

 • kimdongun

  Oceniono 2 razy 0

  Wygląda jak ch.
  Dlaczego ta Tesla jest na pokładzie? Żeby wzrosły notowania na giełdzie?

 • roy-cohn

  Oceniono 3 razy -1

  Jakim tępym Czerskim zyebem trzeba być by tak opisac wartośc ciągu tej rakiety...

  I wy chcecie pieniadze za ten tresci ???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX