Śląsk ponownie szykuje się do najazdu fanów e-sportu. Tegoroczny IEM zapowiada się rekordowo

Katowice staną się znów jednym z najważniejszych na świecie miast dla graczy oraz fanów e-sportu. Wszystko za sprawą kolejnej edycji finałów prestiżowej imprezy znanej pod nazwą Intel Extreme Masters. Tym razem łączna pula nagród w turniejach przekracza aż 7 mln złotych.

Na przełomie lutego i marca Spodek oraz Międzynarodowe Centrum Kongresowe znów wypełnią po brzegi najlepsze drużyny i dziesiątki tysięcy dopingujących je fanów z całego świata. Wszystko za sprawą prestiżowych turniejów e-sportowych - ESL One oraz Intel Extreme Masters World Championship.

Atrakcji dla odwiedzających z pewnością nie zabraknie, a obu imprezom będzie towarzyszyć również IEM Expo, czyli targi technologiczne skupiające się na branży gamingowej. Powierzchnia wystawiennicza dla producentów sprzętu na przestrzeni lat rozrosła się. Ze skromnego 1500 m2 w 2013 roku organizator doszedł do aż 15 tys. m2 w 2017 roku.

Jak dużym sukcesem okazała się organizacja finałów IEM w Katowicach dobitnie świadczą statystyki ubiegłorocznej edycji. Przez Spodek i MCK w ciągu dwóch weekendów przewinęło się wtedy łącznie ponad 173 tys. odwiedzających, a transmisję na żywo prowadzoną w 19 językach obejrzało w internecie aż 46 mln widzów.

 

IEM to nie tylko prestiż, ale również realne korzyści dla mieszkańców. Jak tłumaczy sam prezydent miasta Katowice, Marcin Krupa, inicjatywa pozytywnie wpływa na rozwój branży hotelarskiej oraz gastronomicznej, a każdy uczestnik imprezy korzystający z noclegu zostawia w kasie miasta średnio ponad 500 zł.

Marcin Krupa, prezydent miasta Katowice w ESL ArenaMarcin Krupa, prezydent miasta Katowice w ESL Arena fot. Sebastian Górski

Czego możemy się spodziewać w tym roku? W ramach turnieju ESL One odbywającego się w dniach 24 - 25 lutego zobaczymy finałowe rozgrywki na poziomie Major w grze Dota 2, w których udział weźmie 16 najlepszych drużyn z całego świata. Dodatkowo w ten sam weekend po raz pierwszy będziemy świadkami e-sportowych potyczek w grze Playerunknown's Battlegrounds (PUBG), która ze względu na nietypową mechanikę będzie z pewnością dużym wyzwaniem realizacyjnym.

Czytaj też: Xbox One X zdecydowanie nie jest konsolą dla każdego gracza, ale to jej zaleta [TEST]

Drugi weekend (2 - 4 marca) to już 12 edycja Intel Extreme Masters World Championship i prawdziwe święto fanów Counter-Strike: Global Offensive oraz StarCraft II. W ramach dodatkowych atrakcji organizowanych na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego, będzie można zobaczyć rozgrywki w grze Crossfire oraz absolutną nowość w postaci VR Challenge (starć graczy w wirtualnej rzeczywistości).

Tak jak w poprzednich latach wstęp na oba weekendy pozostaje całkowicie darmowy. Aby nie stać w długich kolejkach warto jednak pomyśleć o biletach wcześniejszego wstępu. Oto szczegółowy cennik:

ESL One Katowice i IEM Expo (24 - 25 lutego)

- bilet jednodniowy: 24 lub 25 lutego - 60 zł
- bilet weekendowy: 24 i 25 lutego - 100 zł
- bilet PREMIUM Dota 2: 24 i 25 lutego, miejsce siedzące premium, goodie bag - 400 zł
- GOD MODE: 24 i 25 lutego, pokój w 5-gwiazdkowym hotelu, dostęp do strefy VIP z kateringiem, miejsce siedzące premium, goodie bag – 3000 zł

IEM World Championship Katowice i IEM Expo (2 - 4 marca)

- bilet jednodniowy: 2, 3 lub 4 marca - 60 zł
- bilet weekendowy: 2 - 4 marca -150 zł
- bilet PREMIUM CS:GO i StarCraft II: 2 - 4 marca, miejsce siedzące premium, goodie bag - 500 zł
- GOD MODE: 2 - 4 marca, pokój w 5-gwiazdkowym hotelu, dostęp do strefy VIP z kateringiem, miejsce siedzące premium, goodie bag - 4000 zł

Magdalena Kruszewska: Zarządzanie strachem podcina ludziom skrzydła i odbiera im kreatywność [NEXT TIME]

Więcej o: