WhatsApp bez smartfona. Kolejna bardzo dobra wiadomość dla użytkowników Windows 10

Robert Kędzierski
W oficjalnym sklepie Microsoft pojawiła się oficjalna aplikacja WhatsApp. Kto może z niej skorzystać i jakie ma zalety?

WhatsApp, jeden z najpopularniejszych komunikatorów na świecie, uzyskał właśnie oficjalne wsparcie Microsoft. Użytkownicy Windows 10 mogą pobierać z oficjalnego sklepu desktopową wersję komunikatora - aplikację WhatsApp Desktop. 

Czytaj też: Uważaj na tę aktualizację WhatsApp. To fałszywka. 

Zainstalowanie WhatsApp na komputerze ma jedną zaletę. Pozwala na synchronizację rozmów przeprowadzanych za pomocą smartfona. Użytkownik może więc nie tylko wygodnie "przesiadać się" pomiędzy komputerem a smartfonem. WhatsApp na komputerze pozwoli zyskać pewność, że nie przegapimy żadnych wiadomości, kiedy nie mamy akurat dostępu do telefonu.

Po uruchomieniu należy zeskanować wyświetlony na ekranie kod QR - to pozwoli dokonać autoryzowanej synchronizacji kont. 

WhatsApp udostępnia własną wersję aplikacji na Windows. Obecność komunikatora w oficjalnym sklepie Microsoft oznacza jednak, że korzystać z niego będą mogli na przykład użytkownicy Windows 10S - wersji systemu, w której dostępne są wyłącznie oficjalne aplikacje. To szczególnie istotne w kontekście informacji o nowej wersji Windows 10, którą ma tworzyć Microsoft. Będzie przeznaczona na budżetowe komputery stacjonarne czy laptopy. Nie będzie obsługiwać standardowych aplikacji, takich jak Photoshop czy Corel. Ale aplikacje ze sklepu Microsoft - w tym WhatsApp - obsłuży. 

Aplikacja Microsoftu ma też wady - nie obsługuje rozmów wideo. Nie wiadomo czy funkcja zostanie kiedyś dodana. Jej obecność sprawiłaby, że WhatsApp mógłby lepiej konkurować ze Skype. Komunikator przejęty przez Microsoft kilka lat temu w wersji na komputer obsługuje również rozmowy głosowe i wideo. 

WhatsApp - rozwiązanie nieoficjalne

Aplikacja Microsoft nie jest jedynym sposobem na korzystanie z aplikacji na komputerze. W sklepie Chrome dostępne są nieoficjalne wtyczki, które pozwalają logować się do konta WhatsApp. Obsługują zdjęcia i pliki wideo. 

Więcej o: