WhatsApp bez smartfona. Kolejna bardzo dobra wiadomość dla użytkowników Windows 10

Robert Kędzierski
W oficjalnym sklepie Microsoft pojawiła się oficjalna aplikacja WhatsApp. Kto może z niej skorzystać i jakie ma zalety?

WhatsApp, jeden z najpopularniejszych komunikatorów na świecie, uzyskał właśnie oficjalne wsparcie Microsoft. Użytkownicy Windows 10 mogą pobierać z oficjalnego sklepu desktopową wersję komunikatora - aplikację WhatsApp Desktop. 

Czytaj też: Uważaj na tę aktualizację WhatsApp. To fałszywka. 

Zainstalowanie WhatsApp na komputerze ma jedną zaletę. Pozwala na synchronizację rozmów przeprowadzanych za pomocą smartfona. Użytkownik może więc nie tylko wygodnie "przesiadać się" pomiędzy komputerem a smartfonem. WhatsApp na komputerze pozwoli zyskać pewność, że nie przegapimy żadnych wiadomości, kiedy nie mamy akurat dostępu do telefonu.

Po uruchomieniu należy zeskanować wyświetlony na ekranie kod QR - to pozwoli dokonać autoryzowanej synchronizacji kont. 

WhatsApp udostępnia własną wersję aplikacji na Windows. Obecność komunikatora w oficjalnym sklepie Microsoft oznacza jednak, że korzystać z niego będą mogli na przykład użytkownicy Windows 10S - wersji systemu, w której dostępne są wyłącznie oficjalne aplikacje. To szczególnie istotne w kontekście informacji o nowej wersji Windows 10, którą ma tworzyć Microsoft. Będzie przeznaczona na budżetowe komputery stacjonarne czy laptopy. Nie będzie obsługiwać standardowych aplikacji, takich jak Photoshop czy Corel. Ale aplikacje ze sklepu Microsoft - w tym WhatsApp - obsłuży. 

Aplikacja Microsoftu ma też wady - nie obsługuje rozmów wideo. Nie wiadomo czy funkcja zostanie kiedyś dodana. Jej obecność sprawiłaby, że WhatsApp mógłby lepiej konkurować ze Skype. Komunikator przejęty przez Microsoft kilka lat temu w wersji na komputer obsługuje również rozmowy głosowe i wideo. 

WhatsApp - rozwiązanie nieoficjalne

Aplikacja Microsoft nie jest jedynym sposobem na korzystanie z aplikacji na komputerze. W sklepie Chrome dostępne są nieoficjalne wtyczki, które pozwalają logować się do konta WhatsApp. Obsługują zdjęcia i pliki wideo. 

Więcej o:
Komentarze (16)
WhatsApp bez smartfona - kolejna dobra wiadomość dla użytkowników Windows 10
Zaloguj się
 • cezaryk

  Oceniono 5 razy 5

  > WhatsApp bez smartfona
  Istnieje również smartfon bez WhatsAppa.
  Zapewniam, że jest to bardzo praktyczne rozwiązanie.

 • remo29

  Oceniono 2 razy 2

  Jeśli padnie bateria w telefonie, to nie użyjesz WA na komputerze, żeby np. napisać "nie mogę zadzwonić, padła mi bateria". Ten komunikator nie ma sensu, nie wiem skąd ten zachwyt.

 • Krzysztof Kowalski

  Oceniono 1 raz 1

  Ciekawe czy będzie można korzystać w zupełnym odłączeniu od telefonu. Korzystając z aktualnych wtyczek na operę na przykład, telefon ciągle musi być połączony z wifi

 • Maciej Jabłoński

  0

  Nie rozumiem zachwytów nad tym komunikatorem. Może dlatego, że mam abonament no limit, że mam Messenger a, Skype'a, czy choćby maila i hangouts od Google ? Nie potrzebne mi żadne WhatsApp czy jak to się tam zwie

 • pjck

  0

  To ma inny sens. Na komputerze łatwiej jest pisać - dwoma rękami. Do tego ekran jest większy.
  No i kiedy pracuje się na kompie, to wygodnie jest mieć wszystko na jednym ekranie.
  Łatwiej też przeklejać rzeczy.

 • sila

  0

  Masz przeglądarkę Opera - masz Whats up.

 • temporary_email

  0

  Zapomnieliście dodać, że w przypadku braku dostępu do smartfona, apka działa tylko wtedy gdy ten smartfon jest w zasięgu internetu (wifi/pakiety)

 • Gilles Manchuel

  0

  Używam tej aplikacji na laptopie od jakiegoś czasu. Nie pamiętam dokładnie od kiedy, ale od w miarę dawna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX