Fatalna wpadka Xiaomi. Firma zadała użytkownikom pytanie, a odpowiedź zupełnie ją zaskoczyła

W ankiecie na oficjalnym profilu Xiaomi na Twitterze zapytano użytkowników o to, którą wersję nakładki graficznej dla smartfonów preferują. Kiedy głosem ludu okazało się, że żadną, ankieta zniknęła bez śladu.

We wrześniu ubiegłego roku w ofercie chińskiego producenta zadebiutował smartfon pozbawiony autorskiej nakładki graficznej MIUI. Bazujący na projekcie Android One Xiaomi Mi A1 spotkał się z bardzo przychylnym przyjęciem, między innymi ze względu na przystępną cenę oraz czysty interfejs Androida. Firma uznała, że nadszedł właśnie dobry moment, aby zapytać o opinię internautów.

W sondzie umieszczonej na oficjalnym profilu Xiaomi na Twitterze oddano niemal 15 tys. głosów. Okazało się, że większość użytkowników wyraziła się nieco bardziej pochlebnie na temat platformy Android One, niż autorskiej nakładki graficznej MIUI, w którą wyposażone są wszystkie pozostałe smartfony tego producenta.

Android One ostatecznie uzyskał 57 proc. głosów, zaś MIUI - tylko 43 proc. I o całej sprawie pewnie szybko by zapomniano, gdyby nie fakt, że sonda wraz ze wszystkimi towarzyszącymi jej wpisami została skasowana.

Wedle starej zasady (kiedy coś trafia do internetu, to już w nim zostaje) usunięcie ankiety zostało zauważone przez użytkowników serwisu internetowego Reddit i momentalnie wpadka Xiaomi wyszła na światło dzienne. Wynika z niej jednoznacznie, że chiński producent nie spodziewał się takiego wyniku własnej nakładki MIUI, którą rozwija praktycznie od samego początku działalności.

Czytaj też: Xiaomi Mi A1 trochę mnie zaskoczył. "Czysty" Android to tylko jedna z jego zalet [RECENZJA]

Z problemem zasobożernych i związanych z dodatkowym oprogramowaniem nakładek graficznych boryka się nie tylko Xiaomi. W ostatnim czasie widać wyraźnie, że część użytkowników preferuje urządzenia z czystym Androidem. Taki trend stara się promować między innymi fiński HMD Global, czyli właściciel marki Nokia, zapewniając dodatkowo szybkie aktualizacje systemowe.

Co łączy smartfony z chińską propagandą komunistyczną?