MWC 2018: Sony Xperia Ear Duo to ciekawe słuchawki dla aktywnych, które raczej nie trafią do Polski

Daniel Maikowski
Na targach MWC w Barcelonie, oprócz nowych smartfonów z serii Xperia XZ2, Sony zaprezentowało zestaw słuchawkowy Xperia Ear Duo.

Ear Duo to słuchawki typu "open ear". Oznacza to, że nie izolują nas one od dźwięków z zewnątrz. Jest wręcz przeciwnie. Zastosowanie technologii Dual Listening sprawia, że możemy jednocześnie słuchać muzyki, a zarazem na przykład prowadzić rozmowę.

Sony Xperia Ear DuoSony Xperia Ear Duo fot. Daniel Maikowski

Słuchawki Sony mogą także pełnić rolę asystenta głosowego. Co ciekawe, urządzenie współpracuje zarówno z iPhonem (Siri), jak i z Androidem (Google Assistant).

Xperia Ear Duo reagują również na nasze gesty. Możemy m.in. odbierać lub odrzucać połączenia głosowe poprzez odpowiednie kiwnięcie lub potrząśnięcie głową. 

Sony Xperia Ear DuoSony Xperia Ear Duo fot. Daniel Maikowski

Xperia Ear Duo mają umożliwić 4 godziny odsłuchu. Po tym czasie urządzenie należy włożyć do specjalnego etui, który pełni również funkcję power banku. Sony wyceniło urządzenie na 280 dolarów. Niestety nie ma planów, aby wprowadzić je do Polski.

Sony Xperia Ear DuoSony Xperia Ear Duo fot. Daniel Maikowski

Miałem okazję testować Xperia Ear Duo podczas targów MWC w Barcelonie. Nie są to słuchawki dla osób, dla których priorytetem jest wysoka jakość dźwięku. To raczej propozycja dla osób aktywnych, które z różnych powodów nie chcą lub nie mogą sobie pozwolić na całkowitą izolację od dźwięków otoczenia - na przykład dla rowerzystów.

Więcej materiałów z tegorocznych targów MWC w Barcelonie znajdziesz TUTAJ.

Co łączy SMS-y i alfabet Morse'a?

Więcej o: