Darmowe 20 GB internetu dla każdego klienta. Tak Orange świętuje 20 lat działalności w Polsce

Z okazji okrągłej 20 rocznicy działalności w naszym kraju Orange Polska przygotował sympatyczny prezent dla wszystkich swoich klientów. Pomarańczowy operator oferuje bowiem za darmo dodatkowy pakiet 20 GB internetu mobilnego.

Bonusowe 20 GB mobilnego internetu w Orange można aktywować do 12 kwietnia i korzystać z niego przez okres 30 dni. O aktywacji zostaniemy powiadomieni osobną wiadomością. Urodzinową promocją zostali objęci wszyscy abonenci usług mobilnych (zarówno indywidualnych, jak i firmowych), a także użytkownicy, którzy zdecydowali się na ofertę na kartę.

Jedyne co trzeba zrobić, to wysłać bezpłatnego SMS-a o treści 20 na numer 80820. Darmowy pakiet dodatkowych 20 GB możemy również aktywować na innym numerze Orange przeznaczonym wyłącznie do internetu mobilnego. W takim wypadku należy wysłać wiadomość SMS o treści 20naNUMER, w miejsce NUMER wpisując swój 9-cyfrowy numer, na którym świadczona jest usługa transmisji danych.

Skromne początki 20 lat temu

Jak możemy przeczytać na oficjalnym blogu Orange Polska, funkcjonująca od marca 1998 roku sieć komórkowa Idea zarządzana przez PTK Centertel, zakładała w momencie powstania docelową pojemność zaledwie 300 tys. numerów. Stołeczna centrala MSC (ang. Mobile Switching Centre) była w stanie obsłużyć jednocześnie tylko 100 tys. zalogowanych urządzeń.

Mapa zasięgu sieci komórkowej Idea w 1999 rokuMapa zasięgu sieci komórkowej Idea w 1999 roku fot. Blog Orange Polska

Czytaj też: Wyprzedaż akcji Orange na polskiej giełdzie. Czego tak bardzo przestraszyli sie inwestorzy?

Tymczasem tylko w pierwszym roku działalności udało się pozyskać 50 tys. abonentów. Pod koniec 1999 roku sieć Idea miała już 600 tys. abonentów, a dodatkowe 150 tys. klientów zdecydowało się na usługę bezabonamentową, czyli prepaid. W tamtym czasie swoim zasięgiem operator obejmował niemal 15 proc. powierzchni kraju.

Anna Skórzyńska z firmy Szumisie: Człowiek bardziej żałuje tego, czego nie zrobił, niż tego, co zrobił źle [NEXT TIME]

Więcej o: