Fatalna decyzja Microsoftu. Tak zmuszą użytkowników Windows 10 do korzystania z Edge

Microsoft łapie się coraz bardziej absurdalnych sposobów na przekonanie internautów do swoich programów. Zachęcanie nie pomogło, dlatego teraz gigant zamierza zmusić użytkowników do korzystania z przeglądarki Edge.

Nie jest tajemnicą, że od kilku ładnych lat Microsoft nie ma szczęścia na rynku przeglądarek internetowych. W 2015 roku, z kilku powodów firma zdecydowała się na porzucenie leciwego Microsoft Explorera i zainwestowanie w Edge - nowoczesną, szybką, bezpieczną i wygodną przeglądarkę.

Amerykański gigant oczywiście robił co mógł, aby zachęcić użytkowników do używania Microsoft Edge, jednak ci niekoniecznie kwapią się do przesiadki. A gdy zachęty i porównywanie się z konkurencją nie przynoszą należytych efektów, Microsoft decyduje się na bardziej kontrowersyjne środki.

Okazuje się bowiem, że producent może zmusić użytkowników do używania przeglądarki Edge. Przynajmniej tych, którzy korzystają z aplikacji Poczta na Windows 10.

Aplikacja Poczta na Windows 10Aplikacja Poczta na Windows 10 fot. screen wł. / Windows 10

Kolejna duża aktualizacja dla tego systemu przyniesie bowiem znaczącą zmianę w domyślnym kliencie pocztowym. Każdy link otrzymany e-mailem będzie automatycznie otwierany w Edge i - w przeciwieństwie do stanu obecnego - domyślnej przeglądarki nie będzie można zmienić.

Microsoft najwyraźniej ma nadzieję, że w ten sposób zmusi użytkowników do przynajmniej okazjonalnego korzystania z Edge. Efekt może być jednak wprost odwrotny - zdenerwowani internauci nie tylko zostaną przy swojej przeglądarce, ale także porzucą domyślnego klienta pocztowego.

Opisywana zmiana jest już testowana na komputerach uczestników programu Windows Insider. Reszta będzie musiała jeszcze trochę na nią poczekać, bo następnej dużej aktualizacji (Redstone 5) spodziewamy się dopiero na jesieni.

Niewykluczone, że Microsoft zdąży jeszcze raz przemyśleć swoją decyzję i zrezygnować z kontrowersyjnej "nowości" przed udostępnieniem gotowej wersji uaktualnienia. Większość użytkowników zapewne będzie wdzięczna.

---

Veit Stutz: Zamiast wciąż szukać nowych wyzwań, lepiej dłużej zostać na danym stanowisku i wgryźć się w temat [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (92)
Zła nowina dla użytkowników Windows 10. Microsoft ma sposób na zmuszenie internautów do Microsoft Edge
Zaloguj się
 • serenita123

  Oceniono 12 razy 4

  każdy kolejny program pocztowy autorstwa MS jest coraz bardziej syfiarski!
  Jedynym, który można było uznać za przyjazny użytkownikowi był
  MS Outlook Express 6.0

 • slowik1988

  Oceniono 3 razy 3

  Ciekawe czy bardziej Edge zyska na popularności czy program pocztowy straci :)

 • labeo

  Oceniono 6 razy 2

  Poczta na Windows 10, a co to jest? Używam bardzo długo w10 i jakoś nawet nie miałem potrzeby, aby sprawdzić co stworzy MS.

 • jami88

  Oceniono 12 razy 2

  I właśnie ze względu na to uszczęśliwianie na siłę (i inne wyrazy arogancji) przenoszę się pomalutku z W7 na Linuxa. To już naprawdę system nie tylko dla entuzjastów. (Zostawiwszy sobie jeszcze gdzieś tam zaszytą siódemkę, bo mam kilka dobrych, starych programów na Windows (np. Paint Shop Pro v.7)

 • mamitka67

  Oceniono 1 raz 1

  to przechodzę na linuksa. Raz dałam im szansę jak aktualizacja 10 rozwaliła mi kompa -była to pierwsza i ostatnia szansa.

 • gaz-eciarz

  Oceniono 1 raz 1

  W poniedziałki, środy i piątki nie będzie wolno używać lewego przycisku myszy, a we wtorki, czwartki i soboty - prawego. W niedzielę bez ograniczeń. Niech żyje Win10 i obecna polityka MS. Więcej takich smaczków, a niedługo może wzrośnie wsparcie dla oprogramowania na Linuxa ze strony komercyjnych firm.

 • szejski

  Oceniono 3 razy 1

  Wbudowany w Win10 program pocztowy nie nadaje się do normalnej pracy, bo nie widzi załączników w formacie .PDF - zatem i tak go nie używam.
  Czyli w sumie komedia: usiłują zmusić mnie do korzystania z przeglądarki której nie używam poprzez linki w czytniku poczty, którego również nie używam ;D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX