CD Projekt przyspiesza z Cyberpunk 2077. Gra powstanie "w jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie miast w Polsce"

Robert Kędzierski
CD Projekt ogłosiło przejęcie firmy, która ma zająć się powstaniem gry Cyberpunk 2077. Zapewnia, że za projektem stoi "potężna wiedza techniczna i artystyczna".

CD Projekt, największa polska firma zajmująca się grami, ogłosiła przejęcie studia deweloperskiego Strange New Things. Po sfinalizowaniu transakcji do życia powołana zostanie nowy oddział o nazwie CD PROJEKT RED Wrocław. Zajmie się rozwijaniem jednego z najbardziej wyczekiwanych tytułów ostatnich lat - Cyberpunk 2077.

Adam Kiciński, Prezes Zarządu Grupy Kapitałowej CD PROJEKT, wyjaśnił dlaczego wybór padł właśnie na Wrocław.

To jedno z największych i najbardziej zaawansowanych technologicznie miast w Polsce, z rozwiniętą sceną twórców gier i wieloma deweloperami z dużym doświadczeniem. Wierzę, że skala Cyberpunka, jak i naszych przyszłych projektów będzie magnesem dla tych, którzy chcieliby dołączyć do CD PROJEKT RED, ale chcą tworzyć gry we Wrocławiu.

- stwierdził.

Równie optymistyczny jest Adam Badowski, Reżyser Gry Cyberpunk 2077 oraz szef CD PROJEKT RED. Wrocławskie studio to nie tylko potężna wiedza techniczna i artystyczna, to także wspaniali ludzie. - czytamy w wydanym przez spółkę oświadczeniu. 

300 osób stworzy nowy hit?

Z wcześniejszych informacji wynika, że nad Cyberpunk 2077 pracować ma łącznie nawet 300 specjalistów. Takie zapewnienie już w zeszłym roku mieli otrzymać inwestorzy. 

Czytaj też: Komputer IBM ma wielkość ziarnka soli. To oznacza jedno: rewolucję.

Tytuł miał być już testowany przez Sony. Według wciąż nieoficjalnych informacji do giganta trafiła wersja gry przeznaczona na konsolę PlayStation 4. Wiadomo też, że CD Projekt ma zaprezentować grę na targach E3 - najpewniej na zamkniętym pokazie dla wybranych mediów. 

Akcje twórców "Cyberpunk 2077" i serii gier "Wiedźmin" urosły w zeszłym roku o 88 proc. Wczoraj, w reakcji na potwierdzenie uczestnictwa w targach, urosły o kolejne 5 proc. Warto firmy zbliża się do 11 mld zł. Na początku marca CD Projekt zadebiutował w WIG20, indeksie największych polskich spółek. Zastąpił w nim Asseco Poland.

***

Współtwórca gry "Wiedźmin": Tych błędów bym już nie popełnił [NEXT TIME]