Możesz nie dostać wizy do USA za wpis na Facebooku. Departament Stanu szykuje drakońskie przepisy

Jeśli nowe przepisy wejdą w życie, przy składaniu wniosku o wizę do USA będziemy musieli udostępnić ambasadzie linki do swoich profili w najpopularniejszych serwisach społecznościowych.

Jak donosi CNN, amerykański Departament Stanu zamierza złożyć dokumenty w sprawie zaostrzenia przepisów do Rejestru Federalnego. Dotychczas wgląd w aktywność w mediach społecznościowych był wymagany jedynie w przypadku aplikujących o wizę, którzy wcześniej podróżowali do regionów o wzmożonej aktywności organizacji terrorystycznych.

Nowelizacja przepisów obejmie swoim zasięgiem praktycznie każdego, kto stara się o wizę imigracyjną oraz nieimigracyjną. Po wejściu w życie nowych przepisów amerykańskie władze będą mieć wgląd w aktywność aplikantów w sieciach społecznościowych na przestrzeni ostatnich pięciu lat. Dodatkowo trzeba będzie podać numery telefonów i adresy e-mail wykorzystywane w tym okresie.

Już ubiegłym roku Departament Bezpieczeństwa Krajowego Stanów Zjednoczonych wprowadził nowe przepisy, według których dopuszcza się monitorowanie aktywności imigrantów w sieciach społecznościowych. Dostęp do prywatnych profili już na etapie składania wniosków wizowych rozważano jeszcze podczas administracji Baracka Obamy.

Czytaj też: Donald Trump atakuje Amazona. 'Nie płacą podatków, powodują ogromne straty dla Stanów'

W ramach zmian proponowanych przez amerykański Departament Stanu pojawiają się również dodatkowe pytania związane z podróżami w kontekście deportacji lub usunięcia z innych krajów, a także powiązania krewnych z aktywnościami terrorystycznymi. Nowelizacja przepisów może objąć nawet 15 mln osób ubiegających się o wizę do USA.

Cotygodniowe podsumowanie roku 12/2018. Podcast ekonomiczno - polityczny Rafała Hirscha

Więcej o:
Komentarze (249)
Wiza do USA - uważaj na wpisy na Facebooku
Zaloguj się
 • naz_niepoprawna

  Oceniono 24 razy 22

  Gdybym nawet chciał wizę, nie mam do czego udostępniać linków. Sorry Trampek.

 • jozbieszczad

  Oceniono 37 razy 17

  A czy komentarze na gazeta .pl też będą sprawdzać ?
  Chyba moje szanse na wyjazd zmalały .

 • cehaem

  Oceniono 11 razy 7

  Przezyje, Dlatego w 2014 wydalem pieniadze w Kanadzie. Na lotnisku bez glupich pytan. Do USA pojade jak zmadrzeja, Jest wiele innych ciekawych miejsc na swiecie

 • Krokodyl Gienia

  Oceniono 9 razy 5

  Przecież większość półpiśmiennych stolarzy z Podkarpacia szturmujących USA nie ma fejsa.

 • my_kroolik

  Oceniono 7 razy 5

  Rozumiem, że jak nie mam konta na FB, to nie dostanę wizy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX