Stwórz prawdziwe kino w swoim domu!

Impreza, noc filmowa ze znajomymi czy wspólne oglądanie filmów z rodziną? Jest wiele okazji, kiedy własne kino domowe będzie strzałem w dziesiątkę. Jednak im więcej gości, tym coraz trudniej o stworzenie dobrych warunków do oglądania filmu. Podpowiadamy, jak stworzyć w domu prawdziwe kino!

Kino domowe: projektor

Absolutną podstawą będzie sprzęt, dzięki któremu wyświetlimy film. Projektor to bardzo ciekawa alternatywa względem telewizora. Nie należy się obawiać o jakość obrazu, bo projektory umożliwią wyświetlenie filmu w formacie FullHD na bardzo dużej powierzchni z odpowiednio mocnym nasyceniem kolorów.

Nie należy się także obawiać kurzu i innych pyłków osiadających na soczewce obiektywu. Nowoczesne projektory mają odpowiednie systemy czyszczące, które na bieżąco pozbywają się niechcianego pyłu. Jeśli dorzucimy nieco więcej do zakupu projektora, będziemy w stanie zdobyć sprzęt, umożliwiający wyświetlanie obrazu 3D.

Kino domowe: zestaw audio

Najbardziej popularny system 5.1, zapewnia nie tylko pełne zanurzenie się w akcji filmu, ale daje szansę także "poczuć" go dzięki głośnikowi basowemu.

Zestaw audio obsługuje całą gamę dekoderów dźwięku, w tym ten najważniejszy, czyli Dolby Digital, dzięki któremu oglądanie filmu staje się ekscytującą przygodą. Zestaw audio świetnie się sprawdzi jako sprzęt grający w czasie zwyczajnej domówki.

Kino domowe: film

Dramat, komedia czy horror? W formacie 2D czy 3D? DVD czy może Blu-ray? Na rynku znajdziemy obecnie bardzo dużo rozmaitych produkcji, które zapewnią nam rozrywkę na wiele godzin wspólnego maratonu filmowego.

Kino domowe: odtwarzacz

Serce naszego kina domowego . Odtwarzacz pozwoli na wyświetlenie oczekiwanego przez wszystkich widzów filmu. Należy jednak pamiętać, że to nie może być dowolny wyświetlacz - jeśli chcemy uruchomić określone formaty filmów, musimy mieć odpowiedni do tego sprzęt.