Wiarygodne doniesienia na temat PlayStation 5. Na nową konsolę od Sony jeszcze poczekamy

Gracze czekający na nową odsłonę konsoli od Sony mogą być nieco rozczarowani. Wiarygodne źródło donosi, że PlayStation 5 zobaczymy w 2020 roku.

Od pewnego czasu temat następnej konsoli dla graczy od Sony nabiera rumieńców. Japoński producent pracuje już nad swoim produktem, bo do internetu przedostaje się coraz więcej nieoficjalnych informacji.

Niedawne przecieki mówiły zresztą, że deweloperskie egzemplarze PlayStation 5 na początku tego roku trafiły do wybranych twórców gier. Dzięki temu mogą oni zacząć przygotowywać się do tworzenia gier.

Wielką niewiadomą pozostawała jednak data premiery jednego z najbardziej wyczekiwanych produktów Japończyków. W internecie pojawiały się mniej i bardziej prawdopodobne terminy. Niektórzy sugerowali nawet 2018 lub 2019 rok.

Na nowe PlayStation jeszcze poczekamy

Najnowsze doniesienia serwisu Kotaku studzą jednak optymizm. To bardzo dobrze poinformowany portal, który niejednokrotnie dostarczał nam wiele trafnych informacji na temat nowych konsol Sony lub Microsoftu.

Dziennikarze Kotaku dotarli do deweloperów i osób powiązanych z Sony, którzy mówią jednogłośnie. Nie ma szans na premierę PlayStation 5 w tym lub przyszłym roku. Najbardziej prawdopodobny wydaje się 2020 rok, choć nie jest wykluczone, że prezentacja sprzętu zostanie nieco przyspieszona lub opóźniona.

Kotaku w swoim artykule zaznacza też, że do egzemplarzy deweloperskich, o których głośno ostatnio w sieci ma najprawdopodobniej dostęp bardzo niewielka grupa twórców gier. Większość osób nie wie na temat nowej konsoli absolutnie nic.

Na więcej szczegółów na temat PlayStation 5 będziemy musieli zatem jeszcze poczekać. Będą zapewne pojawiały się w przeciągu kilkunastu najbliższych miesięcy. Fani konsoli od Sony muszą więc jeszcze uzbroić się w cierpliwość.

Czytaj też: PlayStation 5 znowu z układem od AMD? Wiarygodne źródło donosi o nowej generacji konsol Sony

---

Facebook będzie płatny? Mark Zuckerberg przed Senatem w ogniu trudnych pytań

Więcej o: