Okulary dla biegaczy - jak ochronić wzrok w trakcie treningu biegowego?

Słoneczna pogoda nie musi być tą wymarzoną dla biegacza. Promienie słoneczne mogą być dla nas nie tylko utrudnieniem w czasie biegu, ale mogą być również szkodliwe dla oczu. Dlatego też należy wyposażyć się w specjalne okulary dla biegacza!

Okulary dla biegacza to najlepszy przyjaciel każdego miłośnika aktywnego wypoczynku. Pozwolą nie tylko ochronić wzrok przed szkodliwymi promieniami UV, ale dają też o wiele lepsze pole widzenia w czasie silnego nasłonecznienia. Takie okulary nie zaparują, ani nie popękają przy pierwszym upadku na ziemię. Można zatem rzec, że są wręcz idealne do treningu na świeżym powietrzu!

Dziś prezentujemy 6 modeli okularów dla biegacza , które świetnie sprawdzą się w warunkach silnego nasłonecznienia!

Okulary dla biegacza: ARCTICA S 206 A

Doskonałe okulary dla biegacza na trening w słoneczny dzień! Dzięki nim pozbędziesz się wszelkich odbić oraz odblasków powstałych w wyniku nadmiaru światła. Kupując je zapewnisz sobie świetne pole widzenia w trakcie biegu. Soczewki tych okularów posiadają bardzo mocny filtr UV, zatem nie musimy się obawiać szkodliwego promieniowania.

Okulary dla biegacza: ALPINA DRIBS 2.0

Optymalna ochrona przed promieniami słonecznymi dla każdego miłośnika biegania. Okulary dla biegacza Alpina Dribs 2.0 cechuje bardzo dobra ochrona przed promieniami IR oraz zwarta, gumowa konstrukcja, dzięki której okulary nie przesuwają się na głowie. Okulary są bardzo wytrzymałe i odporne na liczne zarysowania. Dzięki zamocowanym noskom oraz zausznikom są bardzo wygodne.

Okulary dla biegacza: RUDY PROJECT

Okulary z nietłukącymi się soczewkami i dożywotnią gwarancją? Brzmi świetnie! A jest jeszcze lepiej. Z okularami Rudy Project możesz biec bez obaw o swój wzrok przy każdym poziomie natężenia promieni słonecznych. Bardzo niska waga, regulowane zauszniki wraz z noskami oraz system wymiany soczewek to bardzo mocne punkty tych okularów.

Okulary dla biegacza: ALPINA LEVITY

Sportowy wygląd i bazowa ochrona przed promieniami UV. Alpina Levity są okularami z niższej półki cenowej, które zachowują najważniejsze cechy okularów dla biegacza . Okulary są bardzo wygodne i dzięki szkłom Ceramic Mirror Black 3 pozwalają na skuteczne odbijanie intensywnego światła. Specjalna konstrukcja okularów zapobiega zaparowaniu szkieł w trakcie biegu.

Okulary dla biegacza: ARTCTICA S 700

Świetne okulary polaryzacyjne trzeciej kategorii przyciemnienia. Okulary dzięki systemowi clip-on można łatwo i szybko modyfikować poprzez wstawienie innych soczewek. Dzięki ramce korekcyjnej z okularów skorzystać może także osoba z wadą wzroku. Do zestawu producent dodał szkła o barwie żółtej idealne na deszczową pogodę oraz w sytuacji, gdy biegamy we mgle.

Okulary dla biegacza: SCHIMANO S71R PH

Okulary, które z powodzeniem można wykorzystać także do jazdy na rowerze. Okulary te zostały wyposażone w fotochromatyczną soczewkę, która dynamicznie dopasowuje się do zmiany warunków oświetleniowych. Ponadto, soczewki zapewniają wysoką ochronę przed promieniami UV, a także przy swoim wyjątkowym kształcie zapewniają szerokie pole widzenia. 

Dalej nie wiesz jakie okulary kupić? Koniecznie sprawdź też inne okulary dla biegacza :