Wkrótce zamienisz swój smartfon w część systemu audio. To nowy pomysł Google

Google ma nowy pomysł na wykorzystanie smartfona. Ma stać się częścią domowego systemu audio. Czy takie rozwiązanie ma sens?

Inteligentne głośniki zyskują w ostatnich miesiącach na popularności. Nic dziwnego, urządzenia te już teraz mają spore możliwości, a ich producenci ciągle pracują nad dodaniem nowych funkcji.

Jedną z ciekawszych jest bezprzewodowe połączanie kilku głośników w jeden, zsynchronizowany zestaw audio. Wszystko po to, aby mieć dostęp muzyki i asystenta głosowego w różnych częściach mieszkania.

Problem są jednak pieniądze. Nie da się ukryć, że dokupienie kilku głośników będzie oznaczało niemały koszt, w przypadku Google Home kilkaset złotych za sztukę.

 

Dlatego Google ma nowy pomysł, który może wam przypaść do gustu. Jak donosi Digital Trends, Google otrzymał w amerykańskim Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych nowy patent.

Okazuje się, że jednym z inteligentnych głośników mógłby stać się smartfon. Google zakłada, że każdy korzystający z Google Home jest w posiadaniu przynajmniej jednego smartfona. Nie będzie więc potrzeby dopłacania do kolejnych urządzeń.

Nowy patent GoogleNowy patent Google fot. screen

Jak wynika z patentu, smartfon musiałby być relatywnie blisko głośnika lub głośników. Razem urządzenia mają tworzyć małą wewnętrzną sieć, a jedno z nich ma odpowiadać za zarządzanie pozostałymi.

Szczegółów na razie nie znamy. Pewne jest jednak, że połączenie między głośnikami musi być bardzo stabilne. Trzeba zadbać m.in. o to, aby każde z urządzeń w jednym momencie odtwarzało dokładnie ten sam dźwięk, a z tym w niektórych miejscach może być problem.

 

Digital Trends sugeruje, że opatentowana własnie technologia może zostać wbudowana w Google Cast. Już teraz pozwala on na strumieniowanie nie tylko obrazu, ale i dźwięku na jedno urządzenie, np. telewizor czy inteligentny głośnik. 

Może Google umożliwi przesyłanie dźwięku na wiele sprzętów jednocześnie. Wtedy niemal każde z urządzeń audio, łącznie np. z głośnikami w telewizorze mogłoby być częścią składową systemu.

To już brzmi lepiej niż perspektywa duetu: inteligentny głośnik i przeciętnie grający smartfon.

---

Facebook będzie płatny? Mark Zuckerberg przed Senatem w ogniu trudnych pytań

Więcej o:
Komentarze (4)
Smartfon częścią systemu audio? Będzie odtwarzał dźwięk jak Google Home
Zaloguj się
 • expel

  0

  Niestety wszechobecne buractwo już zamieniło smartfony w przenośne systemy audio. W autobusach, parkach, na plaży. Paskudny dźwięk małych bzyczących głośniczków + disco polo lub inna najgorsza tandeta. Czasem zazdroszczę głuchym.

 • Witold Klorek

  0

  A nie prościej byłoby zainstalować transmiter w smartfonie i odtwarzać muzykę przez radio na wybrane częstotliwości FM

 • Dariusz Mniszek

  0

  System Yamaha MusicCast łączy głośniki, tuner,CD itd. bezprzewodowo od kilku lat. Google wynalazły coś co już jest.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX