Lubisz czytać? My też! Sprawdzamy sześć najlepszych czytników e-book

Zabieranie książek na wyjazdy to zawsze problem dla każdego książkowego mola. Chcemy ich wziąć jak najwięcej, choć nasz plecak (a tym bardziej kręgosłup) nam na to nie pozwala. Czy dobry czytnik e-book załatwi sprawę?

Jeszcze parę lat wcześniej nikt by nie pomyślał, iż na tak niewielkim urządzeniu jak czytnik e-book można spakować całą bibliotekę książek. Teraz jednak nawet tysiąc książek na urządzeniu już na nikim nie robi wrażenia. Obecne czytniki e-book mają dostęp do internetu, oferują darmową wypożyczalnię książek, można na nich czytać po zmroku, a otwieranie plików innych niż MOBI czy EPUB przestało być niemożliwe.

Dziś sprawdzamy, które czytniki e-book mogą pretendować do miana najlepszego!

Najlepsze czytniki na rynku: Kindle Paperwhite 3

Zdecydowanie najpopularniejszy czytnik e-book na rynku. Na pierwszy rzut oka zostało wszystko to, co najlepsze w poprzednich wydaniach tego czytnika. Wygodna obudowa, podświetlenie ekranu, ergonomiczny kształt i wszechogarniający minimalizm. Ale to mylące wrażenie... Największa zmiana zaszła w ekranie. Teraz jest to sześciocalowy ekran o rozdzielczości 1448x1072. Czcionki i grafiki są wyraźnie ostrzejsze i przyjemniejsze w oglądaniu. Najlepszy czytnik e-book na rynku? Potwierdzamy!

Najlepsze czytniki na rynku: Pocketbook Touch Lux 3

Jeśli nudzi cię wygląd popularnych Kindli, polecamy przyjrzeć się trzeciej generacji Luxa. Typ i jakość ekranu nie odbiega znacznie od swojego głównego konkurenta na rynku. Posiada delikatne, niebieskawe podświetlenie, które nie męczy oka. Podobnie jak Kindle, posiada ekran sześciocalowy. Czytnik świetnie prezentuje się w dłoni, i co ważne, dostępny jest nie w jednej, a trzech wersjach kolorystycznych. 

Najlepsze czytniki na rynku: Pocketbook InkPad 3

Czytnik e-book z wyższej półki cenowej. Ośmiocalowy ekran o rozdzielczości 1872x1404 pikseli dosłownie powala precyzją oraz ostrością wyświetlanych grafik, znaków i symboli. Niespotykaną w innych czytnikach funkcją jest zainstalowana w tym e-booku opcja "czytaj na głos". W każdej chwili czytnik po prostu przeczyta nam książkę. Czytnik dodatkowo ma miejsce na kartę pamięci, dostęp do internetu i obfitujące w opcje oprogramowanie.

Najlepsze czytniki na rynku: Amazon Kindle 8

Najlżejszy czytnik w naszym zestawieniu. Łączna waga urządzenia to 161 gramów, co powoduje, że czytnik jest wagowo podobny do telefonów komórkowych. Jednak niska waga to nie wszystko. Czytnik jest bardzo kompaktowy i można czytać na nim, trzymając go w jednej dłoni. Lekkość i rozmiary czynią z tego urządzenia najlepszego towarzysza w czasie długich podróży.

Najlepsze czytniki na rynku: Kruger&Matz Library

Czytnik, którego główną zaletą jest zdecydowanie cena. Wydając niecałe 300 złotych pozyskamy sprzęt, który ma absolutnie wszystko, co potrzebne do czytania książek w wersji elektronicznej. Lekka konstrukcja i mocna bateria powodują, że urządzenie jest świetne na naprawdę długą podróż. Urządzenie jest intuicyjne i proste w użytkowaniu. Kupując teraz czytnik otrzymamy aż 1000 e-booków na dobry początek!

Najlepsze czytniki na rynku: Kindle Oasis 2

Mercedes pośród czytników e-book. Czy jednak za ponad 1000 złotych warto kupować Kindla? Okazuje się, że jak najbardziej! Wodoodporny czytnik o wielkości ekranu równej siedem cali i rozdzielczości wynoszącej 1680x1264. Mało? Urządzenie cechuje asymetryczna budowa pozwalająca na bardzo wygodny chwyt czytnika jedną ręką oraz bardzo wąskie ramki wokół ekranu. Tył obudowy jest w pełni aluminiowy. Dodatkowo Kindle Oasis 2 w wyższej wersji pomieści aż 32 GB danych.