Google odświeża aplikację Mapy. Tę funkcję z pewnością pokochacie

Google podczas konferencji I/O oczywiście nie zapomniał o usłudze Mapy. Aplikacja zostanie odświeżona. Pojawi się m.in. nowa funkcją, która rozpozna otoczenie i wskaże właściwą drogę.

Podpowie czego potrzebujesz

Nowe Mapy dostaną zakładkę "Dla Ciebie". Znajdziemy tam rekomendacje miejsc w okolicy, do których warto się udać. Google będzie uczył się preferencji użytkownika i polecał ciekawe punkty, np. restauracje, które mogą się spodobać.

Mapy, podobnie jak wcześniej, będą brać pod uwagę oceny restauracji. W sytuacji, w której dobrze ocenianych lokali jest wiele, a użytkownik nie może się zdecydować, pomoże funkcja "vote in real time". Mapy pozwolą na przygotowanie listy wstępnie wybranych restauracji i wysłanie jej innym użytkownikom, którzy pomogą dokonać wyboru.

Za rękę do celu

Jeszcze ciekawsza wydaje się druga z pokazanych nowości. Mapy Google pomogą odnaleźć się w sytuacji, kiedy standardowe wskazówki przestaną wystarczać.

Google Maps na Google I/O 2018Google Maps na Google I/O 2018 fot. screen YouTube

Prowadząca tę część konferencji Aparna Chennapragada wspomniała o sytuacji, kiedy wychodzimy z metra spiesząc się na spotkanie i nie mamy pojęcia, w którym kierunku jest punkt docelowy.

GPS nie zawsze pokazuje to na mapie jednoznacznie, dlatego Google stworzył VPS (Visual Positioning System). Wystarczy włączyć kamerę w telefonie, a aplikacja będzie analizowała obraz w oparciu o charakterystyczne punkty.

Na ekranie pojawi się obraz z aparatu z nałożonymi wskazówkami dotarcia na miejsce i niewielką mapą:

Google Maps na Google I/O 2018Google Maps na Google I/O 2018 fot. screen YouTube

W ten sposób Google Maps krok po kroku mogą kierować użytkownika do celu. Dla chętnych będzie możliwość nałożenia na obraz animowanego zwierzaka, który pokaże właściwą drogę.

Google nie zapomniał pochwalić się, że z Map korzysta już ponad miliard ludzi w 220 krajach na świecie. Niestety, z pokazanych dziś nowości nie będą mogli skorzystać od razu. Na najnowszą odsłonę ulubionej aplikacji trzeba będzie poczekać do lata.

---

Maciej Panek: Byłem na dnie, gdy otworzyłem firmę posiadającą obecnie 3 tys. samochodów [NEXT TIME]

Więcej o: