Słuchawki do 150 zł - dla wszystkich miłośników muzyki. Ponad 20 modeli

Dla osób, które nie lubią rozstawać się z ulubioną muzyką przygotowaliśmy przegląd niedrogich słuchawek. Wybraliśmy najlepsze słuchawki nauszne, douszne oraz dla sportowców w przedziale cenowych do 150 zł.

Słuchawki nauszne

To popularny rodzaj słuchawek zwłaszcza wśród miłośników muzyki oraz osób, które nakładają słuchawki podczas grania lub pracy przy komputerze. Charakteryzują się dobrą jakością dźwięku oraz niedużym negatywnym wpływem na słuch. Wyróżniamy wśród nich modele otwarte (nieprzylegające bezpośrednio do kanału słuchowego) oraz zamknięte (przylegając do kanału słuchowego, lepiej wyciszają dźwięki z zewnątrz). Dla osób pracujących na takich słuchawkach przy komputerze polecamy modele z mikrofonem.

Słuchawki douszne

Jak sama nazwa może sugerować, umieszczamy tego typu słuchawki wewnątrz kanału słuchowego. Są znacznie mniejsze od wyżej opisanych modeli a przez to znacznie bardziej mobilne. Wiele nowoczesnych modeli całkiem dobrze dopasowuje się do kształtu ucha przez to są wygodne i dobrze leżą. Niestety jakość dźwięku często jest na nich nieco gorsza niż na słuchawkach nausznych. 

Słuchawki sportowe

Dla osób uprawiających sport polecamy przede wszystkich słuchawki douszne, zauszne oraz bezprzewodowe. Takie modele nie krępują ruchów oraz nie przeszkadzają w trakcie treningu. Może być trudno nam znaleźć dobrej jakości słuchawki bezprzewodowe do 150 zł, ale nie jest to niemożliwe. A jeżeli uprawiamy sport w bardziej ekstremalnych warunkach warto pomyśleć o słuchawkach wodoodpornych i wstrząsoodpornych. 

Więcej o: