Ten mały gadżet sprawi, że pokochasz ładowanie smartfona. Podpowiadamy jak wybrać bezprzewodową ładowarkę

Rzeczą, którą prawdopodobnie najbardziej nienawidzą użytkownicy smartfnów jest ich ładowanie. Co jeśli można tę czynność umilić, a nawet polubić. Wystarczy wyposażyć się w ładowarkę, dzięki której zapomnisz o plączących się kablach.

Ładowarki indukcyjne to wynalazek, który powinien zastąpić tradycyjny sposób uzupełniania energii. Kładziemy je na biurku lub w innym łatwo dostępnym miejscu i podłączamy do gniazdka. Potem możemy o nich na chwilę zapomnieć.

Taki sprzęt ma całe mnóstwo zalet. Przede wszystkim do użycia nie wymagają kabla i zawszę leżą w dzięki czemu znika konieczność szukania i rozplątywania go. Można też w każdym momencie podnieść telefon zapominając o odłączeniu kabla. Warto też wspomnieć, że naładujemy go nawet jeśli chwilę temu zaliczył kąpiel (mokry port USB).

Podpowiadamy na co zwrócić uwagę, aby dokonać właściwego zakupu.

Dopasuj ładowarkę do smartfona

Ładowarki indukcyjne produkuje obecnie wiele firm, które korzystają z dwóch standardów: "Qi" i "PMA". Ten pierwszy zobaczycie m.in. u Apple, Xiaomi czy LG, a ten drugi głównie u Samsunga i w niektórych smartfonach od LG.

Na szczęście nie oznacza to, że mając telefon jeden z firm trzeba wyposażyć się w ładowarkę od tej samej. Można wybrać produkt konkurencji - o ile tylko obsługuje ten sam standard.

Chcesz ładować szybko?

Oczywiście najlepiej jest, gdy telefon ładuje się nie tylko bezprzewodowo, ale również szybko. Dlatego przed zakupem trzeba sprawdzić jakie parametry ma każda ładowarka.

Tutaj najważniejsze pojęcia to oczywiście napięcie i natężenie. To pierwsze w typowych ładowarkach ma 5V. Jeśli chcesz, aby telefon ładował się nieco szybciej wybierz model z napięciem 9V. Natężenie w obu przypadkach najczęściej wynosi 2A.

Niestety ładowarki indukcyjne mają zdecydowanie mniejszą sprawność od tradycyjnych, dlatego te same baterie ładują dłużej (wydzielając przy tym trochę ciepła). Wyjątkiem może być ładowarka obsługująca Quick Charge np. od Samsunga.

Wygląd i wygoda używania

Jeśli chodzi o design to jest on dość podobny. Producenci najczęściej stawiają na kształt płaskiej podstawki, na której kładziemy telefon. Czasem są to urządzenia w kształcie "krzesełka", na których można wygodnie postawić telefon.

Warto zwrócić uwagę na materiał, z którego ładowarka została wykonana. Zadbaj, aby nie był zbyt twardy, przez co mógłby porysować obudowę telefonu. Dobrze też, aby nie był śliski, co mogłoby skutkować ześlizgiwaniem się smartfona z ładowarki.

Dobrze jest też, gdy ładowarka ma własną diodę informującą o stanie ładowania.

Ładowanie bezprzewodowe jest wygodneŁadowanie bezprzewodowe jest wygodne fot. materiały partnera

Więcej o: