Acer debiutuje z nowymi komputerami i laptopami dla graczy. Taki sprzęt chciałoby się mieć

Na konferencji Next@Acer w Nowym Jorku tajwański producent pokazał mnóstwo nowych produktów. Wśród premierowych modeli uwagę zwracają ogromne pecety gamingowe. Producent nie zapomina również o użytkownikach biznesowych.

Przeważająca część konferencji Next@Acer poświęcono komputerom stacjonarnym i przenośnym dla graczy, czyli seriom Nitro oraz Predator. Nie zabrakło jednak miejsca na nowości przeznaczone dla użytkowników, którzy granie na komputerze traktują wyłącznie w kategoriach dodatkowej rozrywki. Dla nich priorytetem jest mobilność.

Acer Swift 5 - większy, ale nadal poniżej 1 kg

Dobrze odebrany przez rynek 14-calowy model zastępuje wersja z ekranem o przekątnej 15,6 cala i dotykowym panelem IPS Full HD. Dzięki zastosowaniu wąskiej ramki dookoła wyświetlacza (niecałe 6 mm) i obudowy ze stopów litu, magnezu oraz aluminium, udało się utrzymać wagę komputera na poziomie poniżej 1 kilograma.

Acer Swift 5Acer Swift 5 fot. Sebastian Górski

W środku nie mogło zabraknąć procesorów Intela najnowszej ósmej generacji. Mimo niewielkich rozmiarów udało się upchnąć całkiem dużą liczbę portów - USB 3.1 typu C, dwa porty USB 3.1 typu A, port HDMI oraz czytnik kart SD. Do nowego Swifta 5 zapakujemy maksymalnie 16 GB pamięci RAM DDR4 i 1 terabajt przestrzeni dyskowej w formacie SSD. Na razie nie ujawniono polskiej ceny.

Chromebooki nadal w modzie? Acer twierdzi, że tak

Mocną obecność Chromebooków na rynku, czyli przenośnych komputerów pracujących pod kontrolą systemu Google, Chrome OS, wydają się potwierdzać dane o sprzedaży tych urządzeń. Sam Acer sprzedał ich podobno aż 10 mln egzemplarzy. Nic zatem dziwnego, że producent nadal trzyma się idei tego typu sprzętu i prezentuje kolejne nowości - Chromebook 13 i 15 oraz wersje z odwracanymi ekranami, czyli Chromebook Spin 13 i 15.

Acer Chromebook Spin 13Acer Chromebook Spin 13 fot. Acer

Warto wspomnieć, że Chromebooki 13 i Spin 13 w najmocniejszych wersjach mają na pokładzie procesory Intela ósmej generacji. Nieco słabsze mają na pokładzie układy Intel Pentium i Celerony. Ciekawy dodatek do świata Chrome OS może stanowić kolejna nowość Acera - tablet. Chromebook Tab 10 wydaje się być jednak propozycją skierowaną do sektora edukacji i trudno oczekiwać, że będzie skutecznie konkurować z tradycyjnymi tabletami z Androidem.

Znamy już polskie ceny niektórych komputerów z Chrome OS. Pojawią się w sprzedaży w ostatnim kwartale tego roku:

Chromebook 15 - od 1559 do 2099 zł;

Chromebook 15 Spin - od 1699 do 2199 zł;

Chromebook 13 Spin - od 2799 do 3699 zł.

Nitro dla ludu, czyli komputer stacjonarny do gier za 4000 zł

Na szczęście wśród nowości dla graczy nie zapomniano o mniej zamożnych użytkownikach, których może zainteresować niewielki, aczkolwiek całkiem mocny Nitro 50. Komputer będzie oferowany z procesorami Intel Core i 7 ósmej generacji oraz kartami graficznymi nVidia Geforce GTX 1070. Ciekawostką jest obecność specjalnej podkładki do bezprzewodowego ładowania akcesoriów.

Acer Nitro 50Acer Nitro 50 fot. Acer

Kompaktowy Nitro 50 jest w stanie obsłużyć trzy monitory jednocześnie i będzie oferowany w wersjach z dyskami o pojemności do 3 TB oraz nośnikiem SSD do 512 GB. Desktopy Nitro 50 będą dostępne w Polsce od trzeciego kwartału, w cenach od 2599 do 3999 zł. W mojej opinii właśnie tym komputerem w stosunkowo przystępnej cenie tajwański producent ma szansę podbić nasz rynek.

 

Czytaj też: 20 lat temu Steve Jobs uratował Apple prezentując iMaca - komputer, który wyznaczył trendy

Na takie komputery będą mogli sobie pozwolić nieliczni

Tak w skrócie mógłbym podsumować nowości dla bardziej zaawansowanych graczy, które pokazał w Nowym Jorku Acer. Przede wszystkich rozbudowano serię laptopów gamingowych Predator Helios o modele 500 i 300. Nie bez powodu pierwszy z nich można określić mianem bestii. Sercem urządzenia jest procesor Intel Core i9+ ósmej generacji i karta graficzna nVidia GTX 1070.

Acer Predator Helios 500Acer Predator Helios 500 fot. Sebastian Górski

Do komputera można załadować do 64 GB pamięci RAM. Ekran o przekątnej 17 cali wyświetla obraz 4K lub Full HD z częstotliwością odświeżania 144 Hz. Oczywiście taki potwór musi się nieco grzać, stąd Predator Helios 500 ma aż dwa wentylatory AeroBlade 3D. Ceny Heliosa 500 zaczynają się w Polsce od 8299 zł. Nieco bardziej 'wypasiona' konfiguracja będzie nas kosztować 10 999 zł.

 

Jeśli myślicie, że to już tzw. sufit, to jeszcze krótkie info o najnowszych pecetach gamingowych Predator Orion 3000 i 5000. Do najmocniejszego Predatora Orion 5000 zapakowano procesor Intel Core i7 ósmej generacji oraz dwie karty nVidia GTX 1080 Ti pracujące w trybie SLI. Na płycie głównej znajdzie się miejsce dla 32 GB pamięci Intel Optane oraz nawet 64 GB pamięci RAM DDR4. Futurystycznie wyglądające Oriony z siatkowymi obudowami usprawniającymi przepływ powietrza prezentują się imponująco.

Dominika Nowak: Czasem tylko dzięki szalonej odwadze, można zacząć działać [NEXT TIME]

Więcej o: