Apple chce leczyć użytkowników z uzależnienia od smartfonu. Nowa inicjatywa giganta. Poznamy ją już dziś?

Apple zamierza iść drogą wytyczoną niedawno przez Google. Przy okazji konferencji dla deweloperów WWDC 2018, jedna z nowości jaką zobaczymy w systemie iOS ma pomóc użytkownikom w walce z uzależnieniem od smartfonu.

Jak donosi Bloomberg, Apple zamierza pokazać nowe rozwiązanie określane jako “Digital Health initiative” na dzisiejszej konferencji WWDC 2018. W jego skład wejdzie zestaw narzędzi, które pozwolą użytkownikowi monitorować czas spędzany ze smartfonem w dłoni. Wskaże również aplikacje, z których najczęściej korzysta on na co dzień.

Apple idzie śladami Google

Brzmi znajomo? Owszem, jeśli przypomnimy sobie podobną inicjatywę, którą zaprezentowało niedawno Google przy okazji konferencji I/O 2018.

W przypadku Google mowa była o zintegrowanym z najnowszym Androidem P narzędziu, pozwalającym między innymi ustalać limity czasowe korzystania z konkretnych aplikacji. Dodatkowo przewidziano możliwość tymczasowego wyłączenia wszelkich powiadomień po odłożeniu smartfonu ekranem do dołu.

Czytaj też: Apple jednak stworzy swój samosterujący samochód elektryczny? Ma powstać we współpracy z Volkswagenem

Czy Apple pójdzie tą samą drogą? Użytkownicy iOS mają już możliwość sprawdzenia statystyk dotyczących używania aplikacji, jednak są one schowane w ustawieniach. Z drugiej strony część producentów aplikacji wprowadza własne mechanizmy kontroli czasu.

Dobrym przykładem jest tutaj YouTube i nowe ustawienie przypomnienia o zrobieniu przerwy. Od niedawna możliwość kontroli swojej aktywności mają też użytkownicy Instagrama.

Dominika Nowak: Czasem tylko dzięki szalonej odwadze, można zacząć działać [NEXT TIME]

Więcej o: