Jest zwiastun Dying Light 2. Wygląda świetnie. Techland szykuje swoją największą grę

Daniel Maikowski
Wrocławskie studio Techland zaprezentowało pierwszy zwiastun sequela swojej bardzo popularnej gry Dying Light. Za jego produkcję odpowiada m.in. słynny scenarzysta Chris Avellone. Szykuje się kolejny hit?

To było spore zaskoczenie. W niedzielę wszyscy wyczekiwali wieści na temat nowej gry studia CD Projekt RED, czyli wyczekiwanego Cyberpunk 2077. Mało kto spodziewał się jednak, że na konferencji Microsoftu podczas targów E3 w Los Angeles zobaczymy również grę innego rodzimego studia - Techland.

 

Czytaj też: Cyberpunk 2077 zaprezentowany! Jest  zwiastun wyczekiwanej gry

Dying Light 2 przeniesie nas do postapokaliptycznego świata, który twórcy określają mianem "Współczesnego Średniowiecza". Graczom przyjdzie zmierzyć się nie tylko z hordami zombie, ale i z wyzbytymi z moralności ludźmi.

Szykuje się jeszcze większa i jeszcze bardziej spektakularna produkcja, w której gracz stanie przed trudnymi moralnymi decyzjami, a które to znajdą swoje odzwierciedlenie w otaczającym nas świecie. Za scenariusz gry odpowiada znany w branży Chris Avellone.

 

Podczas prezentacji zobaczyliśmy nie tylko zwiastun, ale i krótki film prezentujący gameplay. Możemy tu zobaczyć sporo rozwiązań znanych z pierwszego Dying Light (parkour), ale nie zabrakło również nowości. Bodaj największą z nich jest ulepszony silnik C-Engine, dzięki któremu gra prezentuje się znacznie lepiej od swego prequela.

Dying Light 2 nie otrzymało oficjalnej daty premiery, ale możemy spodziewać się, że gra ujrzy światło dzienne już w przyszłym roku. W przeciwieństwie do wspomnianego wcześniej Cyberpunk 2077, który wciąż znajduje się na wczesnym etapie produkcji.

Więcej o: