Nokia również pozazdrościła designu Apple. Nowy smartfon będzie bardzo podobny do iPhone'a X

Wiarygodne przecieki wskazują na to, że wygląd nowego smartfona Nokii będzie różnił się od tego, co widzieliśmy dotychczas. HMD Global najwyraźniej również zainspirował się designem iPhone'a X.

Pod koniec maja światło dzienne ujrzały trzy nowe smartfony Nokii. To robiące dobre wrażenie urządzenia z niższej i średniej półki, które zaskakują dość atrakcyjną ceną.

Nokia pokusiła się w nich o zastosowanie ekranu w modnych proporcjach 18:9, ale niestety otoczyła go dość dużymi ramkami. Na szczęście najciekawszy z modeli - Nokia 5.1 ma doczekać się mocniejszej wersji.

Nokia 2.1, 3.1 i 5.1 - trzy nowe smartfony NokiiNokia 2.1, 3.1 i 5.1 - trzy nowe smartfony Nokii fot. screen z filmu Nokia

Nowy smartfon ma nazywać się Nokia 5.1 Plus. Zostanie pokazany prawdopodobnie dopiero za kilka lub kilkanaście tygodni, ale już teraz możemy podziwiać wygląd urządzenia na grafikach przygotowanych przez OnLeaks, znanego informatora, który niejednokrotnie dostarczał sprawdzonych informacji. Możemy zatem uznać przeciek za bardzo wiarygodny.

Wygląd coś przypomina

Jedną z najważniejszych różnic względem Nokii 5.1 będzie podwójny aparat w wersji oznaczonej "Plusem". Łatwo zauważyć, że w pokazanym już smartfonie moduł aparatu również jest umieszczony wertykalnie, a pomiędzy obiektywem i diodą LED jest miejsce na drugi aparat.

Nokia będzie mogła zatem dodać dodatkową kamerę bez zmiany designu. Poniżej również znajdzie się czytnik linii papilarnych, jednak obudowa najprawdopodobniej będzie wykonana ze szkła, a nie z aluminium.

Znacznie większe różnice można za to zauważyć z przodu. Wyświetlacz o przekątnej 5,7 cala będzie mógł się pochwalić nieco mniejszą ramką u dołu i bardzo dużym wycięciem u góry. Taki wygląd jednoznacznie nawiązuje do iPhone'a X, co dla wielu osób będzie ogromną wadą.

 

Choć "notch" jest ostatnio popularny wśród niektórych producentów, to jednak zazwyczaj jest sporo mniejszy. Wyjątkiem jest Xiaomi Mi8, w którym zastosowano wymagający przestrzeni system "Face ID".

Ciężko jednak przypuszczać, aby dostał go również budżetowy smartfon Nokii. Większość przestrzeni wycięcia będzie więc najprawdopodobniej niezagospodarowana. Czyżby Nokia zastosowała je tylko w "celach stylistycznych"?

Nowy średniak fińskiej marki może więc wielu nie przypaść do gustu. Niestety ciężko też przypuszczać, aby OnLeaks się mylił. Wszystkiego dowiemy się w najbliższym czasie, być może podczas targów IFA w Berlinie. Być może wtedy też poznamy specyfikację smartfona, która na razie pozostaje nieznana.

Czytaj też: Wyciekły grafiki Samsunga Galaxy Note 9. Tak będzie wyglądał najnowszy flagowiec Koreańczyków

---

Jacek Gadzinowski: Nie trzeba pracować 10 godzin dziennie, żeby osiągnąć sukces [NEXT TIME]

Więcej o: