Najtańszy abonament komórkowy z internetem - podpowiadamy na co zwrócić uwagę

Jeżeli często surfujesz po sieci i lubisz być w na bieżąco zarówno z wiadomościami na portalach społecznościowych jak i z informacjami ze świata, to duży pakiet internetu będzie dla ciebie bardzo istotny przy wyborze odpowiedniego abonamentu. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę wybierając właściwą ofertę.

Abonament z internetem bez limitów

Operatorzy wielokrotnie oferują nam w swoich pakietach komórkowych internet bez limitów, jednak niemal zawsze ta informacja opatrzona jest dodatkowymi warunkami. Często "nielimitowany" pakiet danych wiąże się z ograniczeniem prędkości przesyłu po przekroczeniu pewnego progu przesyłu danych. Najprościej mówiąc, jeżeli np. w miesiącu pobierzmy więcej niż 5 GB danych, to prędkość internetu może nam gwałtownie spaść. Wybierając ofertę abonamentu, w której ważny będzie dla nas pakiet internetu, warto więc dobrze zapoznać się z tymi ograniczeniami. Przy przeciętnym użytkowaniu internetu w telefonie i tak większość z nas nie przekroczy progów narzucanych przez operatora, ale jeśli lubimy oglądać filmy czy grać w gry na smartfonie, warto mieć to przede wszystkim na uwadze. 

Aby uniknąć przekroczenia pakietu danych, możemy również podłączać się pod WiFi zawsze, kiedy mamy taką możliwość. Warto też zwrócić uwagę na specjalne oferty, które wprowadzają niektórzy operatorzy, np. darmowy transfer dla serwisów społecznościowych (np. Plush, T-Mobile) lub serwisów wideo (T-Mobile).

Internet w roamingu w UE

Kolejną kwestią, którą warto wziąć pod uwagę, zwłaszcza jeśli dużo podróżujemy za granicę będzie pakiet danych w roamingu. Coraz więcej operatorów dodaje do pakietu danych również możliwość wykorzystania części z nich w innych krajach Unii Europejskiej. Zazwyczaj jest to niewielka paczka - 2-3 GB, ale do podstawowego sprawdzenia informacji w sieci wystarczy. Niektórzy operatorzy wprowadzają dodatkowe warunki wykorzystania bezpłatnie danych w roamingu, np. nie można w danym miesiącu przebywać za granicą dłużej niż w Polsce. 

Najtańszy abonament z internetem - aktualne oferty

Wybraliśmy dla was kilka najkorzystniejszych ofert obecnie dostępnych u popularnych operatorów. We wszystkich zależało nam na tym, by rozmowy i smsy do wszystkich sieci były nielimitowane, aby łatwiej było porównać ofertę internetową. 

T-Mobile - internet bez limitów za 50 zł/miesięcznie i 1 zł przez 4 miesiące dla przenoszących numer

a2mobile -  internet bez limitów za 19,90 zł/miesięcznie (transfer danych zwalnia po 5 GB do 3Mb/s, po 10 GB - do 1Mb/s, po 15 GB - do 512 kb/s)

Orange - 5 GB za 39,99 zł/miesięcznie lub bez limitu za 49,99 zł/miesięcznie (transfer danych zwalnia po 10 GB)

Play - internet bez limitów za 50 zł/miesięcznie (transfer danych zwalnia po 10 GB) lub 70 zł/miesięcznie z dodatkowym internetem domowym

Plus - 2 GB za 30 zł/miesięcznie, 4 GB za 40 zł/miesięcznie lub bez limitów za 50 zł/miesięcznie; cena spada o 10 zł

Mobile Vikings - 9 GB za 19 zł/miesięcznie, 15 GB za 25 zł/miesięcznie lub 25 GB za 39 zł/miesięcznie

Nju Mobile - 10 GB za 29 zł/miesięcznie, 20 GB za 39 zł/miesięcznie

Plush - 15 GB za 25 zł/miesięcznie, serwisy społecznościowe nie zużywają pakietu danych, dodatkowe 10 GB na YouTube

Virgin Mobile - 9 GB za 19 zł/miesięcznie, 20 GB za 29 zł/miesięcznie lub 30 GB za 39 zł/miesięcznie w tym specjalny pakiet roamingu

Więcej o: