Data premiery Galaxy Note 9 potwierdzona. Samsung zaprasza na konferencję Unpacked

Do premiery najnowszego smartfona z serii Galaxy Note zostało już bardzo niewiele. Teraz Samsung zaprasza na wydarzenie, przy okazji zdradzając oficjalną datę prezentacji i... coś jeszcze.

Seria Note Samsunga jest jedną z ciekawszych i najbardziej wyróżniających się na rynku. Ciężko znaleźć podobne urządzenia biznesowe z wygodnym rysikiem chowanym w obudowie.

Nie dziwi więc, że każdy kolejny "Notatnik" jest niezwykle mocno wyczekiwany przez fanów technologii. Pojawiło się też sporo przecieków i domysłów na temat nowego smartfona. Bloomberg ustalił też datę premiery - 9 sierpnia. 

Teraz dowiadujemy się, że jego informatorzy nie pomylili się. Samsung zaprosił właśnie miejscowych dziennikarzy na konferencję Unpacked, która odbędzie się właśnie 9 sierpnia, jak co roku w Nowym Jorku.

Poza miejscem i datą premiery pojawiła się też grafika. Nie zdradza zbyt wiele, ale można z niej nieco wywnioskować. Choć na pierwszy rzut oka znajdujący się na niej złoty element może kojarzyć się z przyciskiem "Home" znanym ze starszych generacji Galaxy Note. Po dłuższym przyjrzeniu się, łatwo zauważyć, że jest to rysik.

Samsung tradycyjnie umieszcza na zaproszeniach element, na którym chce skupić się najmocniej. W przypadku Galaxy S8 była to bezramkowy design.

Przy Galaxy Note 9 Samsung stawia na rysik, który podobno ma być jeszcze bardziej zaawansowany i użyteczny niż w poprzedniku. Nie ma się co dziwić - jest to w końcu wyróżnik całej serii.

---

Veit Stutz: Zamiast wciąż szukać nowych wyzwań, lepiej dłużej zostać na danym stanowisku i wgryźć się w temat [NEXT TIME]

Więcej o: