Samsung Galaxy Note 9 pojawi się nieco wcześniej. Wyciekła data premiery nowego króla smartfonów

Wygląda na to, że Samsung wyznaczył już datę premiery nowego króla smartfonów. Teraz podają ją źródła "bliskie sprawie".

Od prezentacji większości flagowców minęło już trochę czasu, a nieubłaganie zbliża się okres premier dwóch gigantów rynku - Apple i Samsunga. Zanim jednak poznamy kolejnego iPhone'a, światło dzienne ujrzy najświeższy król smartfonów koreańskiej firmy.

Mowa oczywiście o modelu z serii Galaxy Note oznaczonym najprawdopodobniej numerem 9. O smartfonie już wcześniej wiadomo było całkiem sporo.

Ma imponować m.in. wielkim wyświetlaczem świetnej jakości i bezramkowością, ale najważniejszej zmiany, czyli umieszczenia czytnika linii papilarnych pod ekranem najpewniej się nie doczekamy.

Telefon ma dostać za to topowy dziś układ Snapdragon 845 (w wersji dla USA) lub najwydajniejszy Exynos, nawet 8 GB pamięci RAM i do 512 GB przestrzeni na dane. Można więc liczyć na naprawdę potężną maszynę Samsunga. Kiedy możemy się jej spodziewać?

Bloomberg donosi, że data premiery została ustalona na 9 sierpnia br. Tak przynajmniej doniosły "osoby bliskie sprawie". Normalna sprzedaż miałaby rozpocząć się już pod koniec sierpnia, ale te plany wciąż mogą ulec zmianie.

Warto przypomnieć, że zeszłoroczny duży flagowiec Samsunga pojawił się pod koniec sierpnia, tuż przed targami IFA w Berlinie. Można było więc spodziewać się, że i tym razem będzie podobnie.

Warto jednak przypomnieć, że tegoroczny smartfon z linii Galaxy S również pojawił się wcześniej, więc podana data jest jak najbardziej prawdopodobna. Samsung miał też już okazję prezentować nowe Note'y w pierwszych dniach sierpnia, nie będzie to więc pierwsze takie zagranie.

Wszystkiego na temat Samsunga Galaxy Note 9, który najprawdopodobniej zostanie nowym "królem smartfonów" dowiemy się zatem już za dwa miesiące. Smartfon jak co roku ma zostać pokazany na konferencji "Unpacked" w Nowym Jorku.

---

Dominika Nowak: Czasem tylko dzięki szalonej odwadze, można zacząć działać [NEXT TIME]

Więcej o: