Dyski i pamięć przenośna w dobrych cenach. Zachowaj wspomnienia i zabieraj je ze sobą

Wakacje to dla wielu osób czas podróży, zwiedzania, poznawania nowych ludzi i miejsc, które potem przywołujemy we wspomnieniach. Dlatego zależy nam na tym, by nie zabrakło w telefonie czy aparacie miejsca na zdjęcia czy filmy, na których utrwalamy swoje wrażenia. Warto w porę pomyśleć o zakupie dodatkowej pamięci przenośnej. Przygotowaliśmy dla was przegląd dysków zewnętrznych, pendrive'ów oraz kart microSD, które przydadzą się nie tylko podczas wakacyjnych wypraw.

Dysk zewnętrzny - jaki wybrać?

Wybierając dysk przenośny, na pewno musimy zastanowić się nad tym, jak będziemy go używać. Mniejsze i lżejsze dyski 2,5" sprawdzą się przede wszystkim, jeśli zależy nam na mobilności i będziemy chcieli je podłączać do różnych komputerów. Takie dyski nie wymagają  dodatkowego zasilacza, ponieważ możemy je zasilić bezpośrednio po podłączeniu do portu USB. Kolejną kwestią nad którą warto się zastanowić jest to, czy warto inwestować w dysk zewnętrzny SSD? Do magazynowania danych zdecydowanie wystarczą dyski HDD, które są tańsze. Warto zwrócić uwagę na dyski z USB 3.0, dzięki czemu możemy pełniej wykorzystać możliwości przesyłu danych. 

Pendrive - nawet do 256 GB

Pendrive to jedno z podstawowych urządzeń do przechowywania danych, a producenci oferują naprawdę bogaty wybór pod kątem ich pojemności. Na rynku znajdziemy zarówno modele 8 GB, jak i 256 GB, które w pewnych przypadkach z powodzeniem mogą zastąpić dysk twardy. Można znaleźć również pamięci przenośne USB o większej pojemności, jednak ich ceny nie są na tyle atrakcyjne, by konkurowały z dyskami zewnętrznymi. Podobnie jak w przypadku dysku, warto zwrócić uwagę na modele wykorzystujące USB 3.0.

Karta SD i microSD - jaką wybrać?

Uzupełnienie swojego smartfona czy aparatu fotograficznego o dodatkową kartę pamięci to zdecydowanie dobry pomysł przed wakacyjnym wyjazdem. Znajdzie ona zastosowanie również w tabletach, wideorejestratorach samochodowych czy kamerach sportowych. Wybierając odpowiednią kartę pamięci, należy zwrócić uwagę przede wszystkim do jakiego urządzenia będziemy ją wykorzystywać, jaką ma pojemność oraz szybkość zapisu. Do kamer czy aparatów lustrzanek warto wybrać kartę o większej szybkości zapisu, zaś w innych urządzeniach dobrze sprawdzą się nieco wolniejsze do 65 MB/s. 

Więcej o: