Przydatna nowość w WhatsApp. Komunikator będzie oznaczał przekazane wiadomości

WhatsApp będzie oznaczać wiadomości, które zostały przekazane od innych użytkowników. To nowy sposób na rozpowszechnianie się fake newsów i spamu w komunikatorze.

Facebook znalazł właśnie ciekawy sposób na walkę ze spamem i wprowadzającymi w błąd wiadomościami w jednym ze swoich komunikatorów - WhatsAppie. Ta mała zmiana ma pomóc nam ocenić czy to nadawca sam napisał konkretną wiadomość.

O nowości WhatsApp poinformował właśnie na własnym blogu. Użytkownicy najświeższej wersji aplikacji na smartfony mogą już zobaczyć w swoim komunikatorze oznaczenia informujące, że wiadomość została przekazana od innej osoby.

Można to zobaczyć na poniższym obrazku. Wiadomość przychodząca została oznaczona dopiskiem "Forwarded":

WhatsApp oznacza przekazywane wiadomościWhatsApp oznacza przekazywane wiadomości fot. WhatsApp

Ta niewielka zmiana ma pomóc użytkownikom określić czy nadawca wiadomości jest też jej twórcą. Dzięki temu z łatwością rozpoznamy tak zwane "łańcuszki" lub spam krążący rozpowszechniany przez samych użytkowników aplikacji.

Sam WhatsApp zachęca do zwracania uwagi na treść i oznaczenie wiadomości i zastanowienie się przed jej ponownym udostępnieniem. Przypomina też, że każdy użytkownik może zgłosić wiadomość jako spam lub zablokować konkretny kontakt jednym kliknięciem.

---

Morawski: "Teraz rozwijamy się w tempie 5 proc., ale to jest nie do utrzymania. Choćby dlatego, że w Polsce zabraknie pracowników"

Więcej o: