Google wprowadza ciekawą nowość w YouTube. Możesz już skorzystać z trybu incognito

Na smartfonach większości użytkowników pojawił się właśnie nowy, ciekawy tryb w YouTube. Obejrzycie filmy, a ślad po nich wyparuje z aplikacji.

Tryb incognito pojawił się właśnie w najnowszej wersji aplikacji na Androida. W łatwy sposób pozwala na ukrycie własnej aktywności na YouTube.

Zasada działania trybu niemal nie różni się od tego, co znamy na przykład z przeglądarek. Przy jego użyciu możemy skorzystać z YouTube'a nie pozostawiając po sobie śladu w historii i nie zapisując ciasteczek.

Teraz Google postanowił wprowadzić identyczną funkcję w przypadku aplikacji. Po pierwsze przyda się osobom, które nie chcą, aby w historii aplikacji zostały ślady po ostatnio oglądanych materiałach.

Po drugie, incognito pozwoli "bezkarnie" skorzystać z YouTube'a na smartfonie innej osoby. Algorytmy Google nie będą brały pod uwagę cudzej aktywności na koncie i bazując na historii użytkownika wciąż będą podpowiadały odpowiednie materiały.

Tryb Incognito na YouTubeTryb Incognito na YouTube fot. screen z aplikacji YouTube

Włączenie trybu incognito zajmuje zaledwie chwilę. Wystarczy dotknąć ikonki własnego konta, następnie wybrać z listy "Włącz tryb incognito", który pojawił się w miejscu dawnego "Wyloguj mnie".

Analogicznie wygląda proces wychodzenia z trybu. Trzeba dotknąć ikonki incognito i wyłączyć opcję prywatnego przeglądania YouTube'a. Aplikacja "zapomni" w tym momencie o ostatnio oglądanych materiałach. Incognito zostanie też wyłączone automatycznie po dłuższym braku aktywności.

Jeśli nie widzisz jeszcze nowości na YouTube prawdopodobnie nie masz najnowszej wersji aplikacji. Możesz zaktualizować ją korzystając z Google Play.

---

Morawski: "Teraz rozwijamy się w tempie 5 proc., ale to jest nie do utrzymania. Choćby dlatego, że w Polsce zabraknie pracowników"

Więcej o: