Facebook i Instagram wprowadzają ważne narzędzie. Pozwolą kontrolować czas spędzony w serwisie

Nadchodzi niezwykle ważna i przez wielu wyczekiwana zmiana w aplikacjach Facebooka i Instagrama. Serwisy nareszcie pozwolą dokładnie kontrolować oraz ograniczyć czas, który na nich spędzamy.

To ważna nowość dla osób, które uważają, że zbyt wiele czasu poświęcają na media społecznościowe. Nowe funkcje Facebooka i Instagrama pozwolą w prosty sposób ten czas kontrolować.

Facebook ogłosił właśnie, że takie opcje pojawią się w aplikacjach obu serwisów. W przypadku Instagrama zostanie dodana zakładka "Your Activity" (Twoja aktywność), a w aplikacji największego serwisu społecznościowego na świecie znajdziemy opcję "Your Time on Facebook" (Twój czas na Facebooku).

Serwis Marka Zuckerberga podzielił się też zrzutami ekranu, dzięki czemu możemy zobaczyć jak będą wyglądać nowe funkcje.

'Twój czas' na Facebooku i Instagramie'Twój czas' na Facebooku i Instagramie fot. Facebook

W przypadku obu platform rozwiązanie będzie wyglądać bardzo podobnie. Do dyspozycji użytkownika zostanie oddany wykres prezentujący spędzony czas w konkretnych dniach tygodnia. Będzie też informacja o uśrednionym czasie spędzonym na Facebooku tylko na urządzeniu, z którego w tym momencie korzystamy.

Poniżej będzie też możliwość ustawienia odpowiednich przypomnień. Będzie można określi dokładny dzienny czas, a po jego upływie aplikacja wyślę odpowiednie przypomnienie.

Co więcej, użytkownicy będą mogli pozbyć się powiadomień typu push, jeśli zajdzie taka potrzeba. Będzie można wyłączyć je na 14 minut, godzinę, dwie, cztery lub nawet 8 godzin.

Nareszcie będzie można wyłączyć powiadomienia z Facebooka lub Instagrama bez konieczności wyciszania telefonu. Identyczna opcja była już wcześniej dostępna np. w konwersacjach grupowych na Messengerze.

Facebook ma nadzieję, że nowe funkcję pomogą walczyć z uzależnieniem od mediów społecznościowych. Pojawią się w aplikacjach obu społecznościówek "już wkrótce".

---

Więcej o: