Planujesz zakup czytnika e-booków? Zobacz najlepsze oferty

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem czytnika e-booków, przygotowaliśmy dla ciebie kilkanaście najciekawszych ofert na rynku. Podpowiadamy też, na co zwrócić uwagę podczas wyboru sprzętu.

Czytnik e-booków sprawdzi się nie tylko w podróży czy podczas wakacji. Może nam z powodzeniem posłużyć również do nauki czy przeglądania materiałów biznesowych. Jednak aby dobrze spełnił swoją rolę, należy wybrać model z odpowiednim ekranem. Tylko taki czytnik zapewni nam komfort czytania podobny do lektury tradycyjnej książki. 

To właśnie ekran w czytniku e-booków będzie najważniejszym elementem, na który powinniśmy zwrócić uwagę przed zakupem. Bardzo ważne jest, by wybrać czytnik z e-papierem. E-papier (e-ink) nie odbija światła i wygląda jak zwykły książkowy papier. Na rynku znajdziemy również modele z wyświetlaczami LCD i dodatkowymi funkcjami, jak np. odtwarzanie filmów. Jednak tak naprawdę będą to słabszej jakości tablety, które nie mają zalet tradycyjnego czytnika e-booków. Jeśli chodzi o rozmiar urządzenia, większość użytkowników chwali sobie najbardziej modele 6-calowe, które są kompromisem pomiędzy wygodą czytania a kompaktowymi rozmiarami urządzenia. Większy czytnik przyda się nam, jeśli częściej będziemy przeglądać materiały PDF. 

Innymi ważnymi kwestiami będzie chociażby rodzaj sterowania czytnikiem - dotykowy lub za pomocą przycisków, czy podświetlenie. Z dodatkowych funkcji warto wymienić możliwość swobodnego przeglądania internetu czy słownik. 

Poniżej zaś znajdziecie najciekawsze, aktualne oferty ze sklepów internetowych. Znajdą się tam modele w różnych przedziałach cenowych i z różnymi funkcjami, jednak wybraliśmy dla was jedynie czytniki z e-papierem, dla większego komfortu w czasie czytania. 

Więcej o: