Część iPhone'ów 8 ma fabryczną wadę. Rusza darmowy program naprawy od Apple. Jest tylko jedno "ale"

Apple znalazło problem, które może mocno utrudnić korzystanie z iPhone'a 8. Wadliwe egzemplarze były sprzedawane przez ponad pół roku w kilku krajach na świecie. Teraz firma obiecuje darmową wymianę płyt głównych w smartfonach.

Apple odkryło nową wadę występującą w części egzemplarzy iPhone'a 8,które trafiły do sprzedaży. Użytkownicy donoszą, że wadliwe iPhone'y zawieszają się bez powodu czy też resetują lub wyłączają w najmniej odpowiednim momencie. Niektórzy mają również problemy z włączeniem swoich urządzeń.

Producent twierdzi, że problem nie dotyczy wszystkich urządzeń, a jedynie części. Podaje też, że chodzi wyłącznie o egzemplarze sprzedane od premiery iPhone'a 8 we wrześniu 2017 roku do marca br.

Na szczęście osoby, które kupiły swojego iPhone'a w sklepie w Polsce nie mają powodów do obaw. Apple twierdzi, że problemy dotyczą urządzeń sprzedawanych w niektórych krajach/regionach - Australii, Chinach, Hong Kongu, Indiach, Japonii, Makau, Nowej Zelandii i Stanach Zjednoczonych.

Problem jest więc bardzo poważny, bo dotyczy kilku bardzo dużych rynków. Konieczna jest wymiana płyt głównych w wadliwych egzemplarzach. Apple rozpoczął już program naprawy wadliwych egzemplarzy.

Usunięcie fabrycznej usterki z iPhone'ów 8 w autoryzowanych punkach będzie oczywiście darmowe. Apple ostrzega jednak, że uszkodzenia powstałe na skutek niewłaściwego użytkowania, np. pęknięcie ekranu należy naprawić wcześniej, na własną rękę.

W przeciwnym razie serwis obciąży użytkownika opłatą za wykonanie dodatkowej naprawy. Przed oddaniem iPhone'a do serwisu warto równie wykonać kopię zapasową danych do iTunes lub iCloud.

Jeśli nie sprowadzaliście iPhone'a 8 z jednego z wcześniej wymienionych krajów - nie ma powodów do obaw. Dla pewności można jednak sprawdzić czy wasz egzemplarz może mieć fabryczną wadę na stronie Apple. Wystarczy wpisać w pole numer seryjny swojego urządzenia.

---

Co łączy iPoda z filmem "2001: Odyseja Kosmiczna"?

Więcej o: